Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 12 voturi - 4.67 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Autor Mesaj
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,103
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7731
Given 7005 thank(s) in 3427 post(s)

Mesaj: #192
RE: Autospeciale noi - Autospeciale destinate interventiei la incendii si dezastre
(27-11-2012 07:56 PM)maf150 Scris:  Consiliul Judetean si ISU Bacau au receptionat 8 autospeciale pentru situatii de urgenta

LINK I.S.U. "Constantin Ene" al Judetului Bacau

[Imagine: DSC01172.jpg]
Citat:Băcăuanii care vor fi implicaţi în accidente de circulaţie cu urmări grave şi cei care trebuie transportaţi la spital din alte cauze vor beneficia de îngrijiri medicale mai rapid. Aceasta pentru că, Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă beneficiază de cinci ambulanţe şi 3 autospeciale SMURD. Achiţionarea acestora s-a făcut în cadrul unui proiect cu fonduri europene pentru întreaga regiune Nord Est. Băcăuanii care necesită serviciul de descarcerare după ce au fost implicaţi în evenimente rutiere vor putea fi transportaţi mult mai rapid la spital pentru că dotările Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă s-au modificat simţitor. În cadrul unui proiect cu fonduri europene accesat de Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Euronest pentru întreaga regiune Nord Est, judeţului Bacău i-au revenit 16 echipamente de intervenţie de diverse tipuri printre care 5 ambulanţe SMURD şi 3 autospeciale noi . Suma totală de care beneficiat judeţul este de peste 4 milioane de euro iar contribuţia Consiliului judeţean a fost de 70.000 de euro. Finalizarea proiectului a fost marcată printr-o conferinţă organizată la sediul instituţiei la care au participat principalii factori implicaţi dar şi reprezentanţi ai altor instituţii. În total, s-au achiziţionat în cadrul proiectului în întreaga regiune Nord Est 20 de autospeciale şi 30 de ambulanţe. Bugetul total pentru toate cele şase judeţe este de peste 32.500.000 de lei din care fondurile nerambursabile sunt de aproximativ 26.000.000 de lei.
SURSa : http://www.impulstv.ro




"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
27-11-2012 08:50 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: maf150
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Autospeciale noi - Autospeciale destinate interventiei la incendii si dezastre - Homefire News - 27-11-2012 08:50 PM
RE: Uupppsss !! - maf150 - 22-11-2016, 10:21 PM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 10:35 AM
» Mesaje: 1130
» Vizualizări: 1411566
Legea nr. 80/1995-Statutu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 08:05 AM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 283690
Machete autospeciale pomp...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:39 AM
» Mesaje: 150
» Vizualizări: 198
„Nu există pădure fără u...
Ultimul mesaj a fost postat de: Aggressive Firefighter
Ieri 08:43 PM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 10248
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029942
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25558
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5375
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 5
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1918
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9457

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro