Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 12 voturi - 4.67 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Autor Mesaj
Friedel Alexandru Offline
Membru activ
***

Mesaje: 64
Alăturat: Jan 2011
Locatie:
Thanks: 48
Given 34 thank(s) in 10 post(s)

Mesaj: #71
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Daca o comisie de achizitii din minister ar fi negociat un contract cum trebuie cu ROMAN am fi avut pana acum cel putin jumatate din necesarul de autospeciale. Dacia a impanzit Europa de masini si noi nu suntem in stare sa ne construim autospecialele (Ambulante, politie, pompieri, jandarmi) singuri, trebuie sa le cumparam de la straini. Halal proiect "Made in Romania"

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe." Nicolae Iorga
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-02-2023 03:56 PM de Homefire News.)
22-05-2011 08:36 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
bugy25 Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 5
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 1
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #72
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Dragi colegi la noi e problema de mentalitate, nici un " 11 septembrie" Sad nu ar schimba nimic. Si eu astept cu drag masina mai buna, nu neaparat noua.Cu respect VA SALUT
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-02-2023 03:57 PM de Homefire News.)
23-05-2011 08:50 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
maf150 Offline
Moderator
*******

Mesaje: 2,755
Alăturat: Apr 2011
Locatie:
Thanks: 2306
Given 1298 thank(s) in 599 post(s)

Mesaj: #73
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Oare in judetele din sudul tarii a inceput receptionarea de autospeciale noi? Pe net am gasit doar despre licitatii dar nimic despre primirea de autospeciale in aceste judete. Pana acum am vazut autospeciale noi doar in regiunile N-V, Centru si N-E.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-02-2023 03:57 PM de Homefire News.)
24-05-2011 02:45 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
firefighter Offline
Membru activ
***

Mesaje: 67
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 180 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #74
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Autospeciale noi la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Mureş

Citat:Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Horea” Mureş va fi dotat cu cinci autospeciale şi patru ambulanţe noi. Achiziţionarea echipamentelor face parte dintr-un proiect din Regiunea 7 Centru, finanţat din fonduri europene.
Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Mureş va fi dotat cu nouă autospeciale noi. Trei dintre acestea vor fi ambulanţe de prim ajutor, una de Terapie Intensivă şi cinci vor fi autospeciale de teren pentu lucrul cu apă şi spumă de capacitate mică.
Toate acestea vor îmbunătăţii timpul de intervenţie în cazul situaţiilor de urgenţă, atât pentru accordarea asistenţei medicale, cât şi pentru stingerea incendiilor la fondul forestier şi în zonele cu teren accidentat şi străzi urbane înguste.
Ambulaneţele de prim ajutor vor ajunge la SMURD Luduş şi Bălăuşeri şi la Garda de Intervenţie Miercurea Nirajului. Ambulanţa de Tearapie Intensivă şi o autospecială vor rămâne la Târgu-Mureş. Celelalte patru autospeciale vor ajunge la Sighişoara, Reghin, Târnăveni şi Sărmaşu.
sursa: adevarul.ro

pompierivideo.blogspot.com
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:16 PM de Homefire News.)
30-05-2011 02:31 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan , Nimeni , Pompier tălpaș , Karin , stefanrares
{myadvertisements[zone_3]}
Nimeni Offline
Membru senior

Mesaje: 719
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 434
Given 373 thank(s) in 62 post(s)

Mesaj: #75
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Cineva de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Mureş ne poate da detalii (caracteristici generale) despre aceste noi autospeciale ,marca Volvo ?
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:16 PM de Homefire News.)
02-06-2011 01:55 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Friedel Alexandru Offline
Membru activ
***

Mesaje: 64
Alăturat: Jan 2011
Locatie:
Thanks: 48
Given 34 thank(s) in 10 post(s)

Mesaj: #76
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Si la ISU Botosani au ajuns ceva autospeciale din pacate nu prea are cine sa le incadreze. Dupa urmatoarele disponibilizari cred ca o sa fie trase pe dreapta de tot Smile)

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe." Nicolae Iorga
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:17 PM de Homefire News.)
02-06-2011 08:13 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
firefighter Offline
Membru activ
***

Mesaje: 67
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 180 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #77
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
ISU Teleorman, pregătit pentru atacuri nucleare!

Citat:Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „A.D. Ghica" Teleorman a primit astăzi echipamente speciale, graţie unui proiect derulat de judeţele din Regiunea Sud Muntenia şi finanţat cu fonduri europene.

În curtea inspectoratului au ajuns un centru mobil de comandă şi control şi o autospecială ce cercetare pentru atacuri nucleare, chimice, bilogice şi radiologice. Pompierii teleormăneni vor folosi centrul mobil pentru intervenţia în caz de incidente majore în toate judeţele din regiune şi pentru coordonarea acţiunilor de intervenţie şi comunicaţiilor de la locul incidentului.

Proiect european de 5,6 milioane de euro

Proiectul derulat de cele şapte judeţe din Regiunea Sud Muntenia vizează achiziţionarea de echipamente specifice pentru îmbunătăţirea capacităţii şi calităţii sistemului de intervenţie în situaţii de urgenţă. Teleormanul este al treilea judeţ în care ajung echipamentele, după ce două autospeciale de cercetare au ajuns la ISU Argeş şi Ialomiţa. Proiectul are o valoare totală de 5,6 milioane de euro, din care 85% sunt fonduri europene. Conducerea ISU Teleroman spune că acest proiect va duce la îmbunătăţirea sistemului logistic în cazul dezastrelor naturale. În cadrul aceluiaşi proiect, inspectoratul va primi şi autospeciale performante şi ambulanţe, pentru că se doreşte înfiinţarea serviciului SMURD în judeţ. Având mai multe maşini de intervenţie şi timpul de răspuns va fi mai mic, susţin reprezentanţii ISU Teleorman.
sursa: adevarul.ro


http://pompierivideo.blogspot.com/
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:19 PM de Homefire News.)
04-06-2011 03:04 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Doru Offline
Administrator
********

Mesaje: 748
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 1210
Given 763 thank(s) in 156 post(s)

Mesaj: #78
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
(04-06-2011 03:04 PM)firefighter Scris:  ISU Teleorman, pregătit pentru atacuri nucleare!
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „A.D. Ghica" Teleorman a primit astăzi echipamente speciale, graţie unui proiect derulat de judeţele din Regiunea Sud Muntenia şi finanţat cu fonduri europene.
În curtea inspectoratului au ajuns un centru mobil de comandă şi control şi o autospecială ce cercetare pentru atacuri nucleare, chimice, bilogice şi radiologice.

Da, este adevarat. Acea autospeciala exista; sa speram ca nu va fi nevoie de ea.
Dar nu sunt eu in masura sa apreciez ce nevoi avem.

Afla cum sa te comporti pe forum
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:19 PM de Homefire News.)
04-06-2011 03:13 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,374
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #79
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
OFF:Pai mai mult ca sigur or sa ne atace ugandezii si pun pariu ca ceva o sa fie nuclearSmile

ON: Si noi, la Dambovita speram sa primim ceva. Auzisem despre una sau doua AsPID Mercedes Vito, una sau doua ambulante si o masina de medie interventie, dar pana acum am avut parte doar de, vorbe si zvonuri.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:19 PM de Homefire News.)
04-06-2011 05:16 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
zane Offline
Membru junior
**

Mesaje: 46
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 237
Given 28 thank(s) in 10 post(s)

Mesaj: #80
Discuții despre autospecialele noi destinate intervenției la incendii și dezastre
Oare la Constanta cand vor aduce autospeciale noi ?....ca asteptam cam de multisor ! Ar fi necesare doua ,trei autospeciale de medie capacitate. fireman11
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-02-2023 02:19 PM de Homefire News.)
05-06-2011 03:00 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Legea nr. 80/1995-Statutu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 08:05 AM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 283185
Machete autospeciale pomp...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:39 AM
» Mesaje: 150
» Vizualizări: 198
„Nu există pădure fără u...
Ultimul mesaj a fost postat de: Aggressive Firefighter
Ieri 08:43 PM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 10248
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029854
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25528
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5361
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 5
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1918
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9453
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 07:31 AM
» Mesaje: 246
» Vizualizări: 318022

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro