Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 6 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Gheorghe Pop de Basești" al Județului Maramureș
Autor Mesaj
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,622
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19005 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #221
RE: I.S.U. "Gheorghe Pop de Basesti" al Judetului Maramures
(25-08-2012 04:45 PM)Valentin P Scris:  Subofiteri ISU Maramures si un civil intoxicati cu fum in timp ce incercau sa stinga un incendiu
Citat:Incendiul de vegetatie uscata a izbucnit dupa orele amiezii pe strada Sudului nr 6, iar la fata locului au intervenit de urgenta mai multe echipaje ale pompierilor. In ajutorul pompierilor au sarit cu mai multi civili aflati in zona. Din declaratiile primite de la fata locului se pare ca flacarile au ajuns si la un depozit de cauciucuri uzate. Aici, din cauza fumului innecacios doi subofiteri ai ISU Maramures si un civil s-au intoxicat .Imediat acestia au fost preluati de echipaje de prim ajutor si transportati la sectia UPU a Spitalului Judetean.“Victimele au ajuns la spital si au fost predate colegilor de aici. Starea de sanatate a acestora este buna, sunt stabili, insa necesita investigatii medicale suplimentare. Motivul pentru care au fost adusi aici este clar, intoxicati cu fum” a declarat dr Bulzan. In sprijinul pompierilor baimareni au fost solititai sa intervina si pompierii din Farcasa, dar si cei din Subunitatea Pichet Somcuta Mare . In plus, preventiv, la fata locului sunt si doua echipaje de Ambulanta si doua de SMURD.
Sursa:Actualmm.ro

Inca un pompier intoxicat cu fum – Incendiile fac ravagii in judet

[Imagine: pompieri-intoxicati-300x225.jpg]

Citat:Un alt incendiu de vegetatie uscata face o noua victima in randul pompierilor baimareni. Incendiul a fost semnalat la numarul unic de urgenta 112, imediat dupa orele amiezii. Se pare ca acesta a izbucnit pe strada Europa, in zona societatii comerciale ROMDIL. Inca nu se cunosc prea multe informatii despre starea de sanatate a subofiterului , cert este ca acesta a fost preluat si transportat de urgenta la Spitalul Judetean din Baia Mare.
Ceilalti doi pompieri si paznicul adusi intoxicati cu fum de la incendiul de vegetatie de pe strada Sudului sunt mai bine. Ei raman la spital pentru supraveghere medicala. La fel si pompierul intoxicat adus de pe strada Europa.
SURSA : http://www.actualmm.ro

[Imagine: civil-intoxicat-300x225.jpg]





Citat:Incendiul de vegetatie uscata a izbucnit dupa orele amiezii pe strada Sudului nr 6, iar la fata locului au intervenit de urgenta mai multe echipaje ale pompierilor. In ajutorul pompierilor au sarit cu mai multi civili aflati in zona. Din declaratiile primite de la fata locului se pare ca flacarile au ajuns si la un depozit de cauciucuri uzate. Aici, din cauza fumului innecacios doi subofiteri ai ISU Maramures si un civil s-au intoxicat .Imediat acestia au fost preluati de echipaje de prim ajutor si transportati la sectia UPU a Spitalului Judetean.
“Victimele au ajuns la spital si au fost predate colegilor de aici. Starea de sanatate a acestora este buna, sunt stabili, insa necesita investigatii medicale suplimentare. Motivul pentru care au fost adusi aici este clar, intoxicati cu fum” a declarat dr Bulzan. In sprijinul pompierilor baimareni au fost solititai sa intervina si pompierii din Farcasa, dar si cei din Subunitatea Pichet Somcuta Mare . In plus, preventiv, la fata locului sunt si doua echipaje de Ambulanta si doua de SMURD.
Din declaratiile primite de la fata locului se pare ca incendiul inainteaza cu repeziciune spre casele aflate in zona respectiva. Mai mult pompierii au construit un fel de zid, pentru ca acesta sa nu ajunga la un depozit de material lemnos situat in zona. Incendiul a creat panica in randul localnicilor din zona, astfel incat acestia si-au impachetat lucrurile si sunt pe punctul de a-si parasi locuintele.
SURSA : http://www.actualmm.ro




"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 25-08-2012 06:32 PM de Covalciuc Bogdan.)
25-08-2012 06:12 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: I.S.U. - maf150 - 11-02-2012, 12:38 PM
RE: I.S.U. - maf150 - 11-02-2012, 07:39 PM
RE: I.S.U. - maf150 - 22-02-2012, 09:13 PM
RE: I.S.U. "Gheorghe Pop de Basesti" al Judetului Maramures - Covalciuc Bogdan - 25-08-2012 06:12 PM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029396
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25249
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5292
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 4
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1903
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9403
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:31 AM
» Mesaje: 246
» Vizualizări: 317812
Incendii de pădure
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:17 AM
» Mesaje: 92
» Vizualizări: 145320
I.S.U. "Lt. Col. Dumitru ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:58 AM
» Mesaje: 75
» Vizualizări: 108113
S.P.S.U. SSG Fire& Rescue...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:41 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 43

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro