Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 35 voturi - 4.89 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
gonzor Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 2
Given 21 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #111
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
CEVA NOUTATI PRIVIND ADMITEREA DE ANUL ACESTA?
SE DA SAU NU?
27-04-2011 12:23 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #112
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
M.A.I -DIRP Scris:INSPECTORATUL GENERAL PENTRU SITUAŢII DE URGENŢĂ - IGSU
ŞCOALADE SUBOFIŢERIDE POMPIERI ŞIPROTECŢIE CIVILĂ„PAVEL ZĂGĂNESCU”–BOLDEŞTI
strada Poligonului nr.2, judeţul Prahova
telefon: 0244/52.21.50, fax 0244/21.12.02
e-mail: cpzboldesti@yahoo.com

Mai cauta informatii si la sediul ISUj al judetului tau. Alte informatii nu apar pe nicaieri. Dupa noua programa scolara pentru scolile post-liceale, exista posibilitatea sa se dea admitere si in decembrie. Bineinteles, aceasta este doar o parere. Mai multe informatii, din pacate, nu-ti pot da pentru ca nu am.

SPZ Scris:Recrutarea candidaţilor se asigură de către structurile de resurse umane ale inspectoratelor judeţene/Municipiul Bucureşti pentru situaţii de urgenţă. Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă “Pavel Zăgănescu” Boldeşti nu are atribuţii în acest sens.
-in alta ordine de idei, daca nu vine de la IGSU nimic nici noi nu-ti putem spune nimic.



later edit:
Pe site-ul Academiei de Politiei, exista asa ceva Regulament Organizare admitere 2011

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-04-2011 02:41 PM de Coffeeman.)
27-04-2011 02:33 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
un_alex Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 10
Alăturat: Apr 2011
Locatie:
Thanks: 3
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #113
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Multumesc pentru raspunsurile anterioare, din pacate sunt inca persoane care ma informeaza si lucruri neplacute ( anume: ca nu se mai semneaza contract si vom fi angajati in functie de nevoile isu din judetul respectiv; ca ne trimite in somaj)


(27-04-2011 12:23 PM)gonzor Scris:  CEVA NOUTATI PRIVIND ADMITEREA DE ANUL ACESTA?
SE DA SAU NU?

Stai cu ochii pe site. Indiferent de institutia din domeniu pe care o vei contacta iti va spune sa astepti si sa te uiti pe site-urile lor. (eu am contactat cateva si asta mi s-a spus)
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-04-2011 08:54 PM de un_alex.)
27-04-2011 08:51 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,620
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6469
Given 19201 thank(s) in 7974 post(s)

Mesaj: #114
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(27-04-2011 08:51 PM)un_alex Scris:  Multumesc pentru raspunsurile anterioare, din pacate sunt inca persoane care ma informeaza si lucruri neplacute ( anume: ca nu se mai semneaza contract si vom fi angajati in functie de nevoile isu din judetul respectiv; ca ne trimite in somaj)


(27-04-2011 12:23 PM)gonzor Scris:  CEVA NOUTATI PRIVIND ADMITEREA DE ANUL ACESTA?
SE DA SAU NU?

Stai cu ochii pe site. Indiferent de institutia din domeniu pe care o vei contacta iti va spune sa astepti si sa te uiti pe site-urile lor. (eu am contactat cateva si asta mi s-a spus)

Salut @un_alex ! In primul rand nu se poate sa faci o scoala militara fara sa semnezi un contract ...sau mai bine zis un angajament ! Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă “Pavel Zăgănescu” este o institutie militara .Dupa ce esti declarat „Admis” la examen se încheie un angajament în care esti obligt ca după absolvirea şcolii să îndeplineasti serviciul ( militar ) timp de minimum 10 ani în unităţile de pompieri militari .... In raport cu nevoile Ministerului Administraţiei şi Internelor se va organiza examen ...(aici depinde de cate locuri este nevoie ...100..90 (depinde de nevoile inspectoratelor judetene). Trebuie sa intelegi ca acum este o perioada dificila ...dar trebuie tinut cont ca la anul ...peste doi ani ( unii) pompieri in activitate ies la pensie ( unii nu sunt nemuritori !) si trebuie inlocuiti ... unii devin eroi ( glumesc Big Grin )...
In alta ordinede idei , dupa cum am mai spus , militarii nu primesc somaj ... militarii nu trec decat in rezerva si numai in anumite conditii ...
Asteapta sa treaca agitatia asta ...si vor fi anuntate si locurile pentru examen ...putintica rabdare grandpa .....si nu mai asculta toate "bramburelile" unor "mameluci" care spun ca militarii sunt trimisi in somaj sau alte bazaconii din astea ! Sa auzim numai de bine si succes la examen ! fireman11 Stai cu ochii pe noi ....cum aflam ceva noutati postam pe forum !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 27-04-2011 09:24 PM de Covalciuc Bogdan.)
27-04-2011 09:15 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Coffeeman , Pompier tălpaș
{myadvertisements[zone_3]}
cipi
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #115
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
dragă @colonelu miliatar,înainte de a lansa supoziţii despre datele comparative privind grila de şcolarizare jandarmi vs IGSU,condiţii de şcolarizare,etc.,mai compară tastatura computerului pe care îl ai în faţă cu gramatica limbii romane,poate înţelegem şi noi,umilii cititori ai acestui forum,ce mesaj doreşti să transmiţi.
P.S.am mari dubii privind cunoaşterea corectă a sistemului de care vorbeşti
cu stimă,cipi
28-04-2011 01:50 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
treanca_ghita Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 1
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 1
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #116
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
nu pre mai conteaza scoala.....pile sa ai si posturile mai bune se ocupa de cei din sursa ext,, ca doar au pile
04-05-2011 08:17 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,122
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7791
Given 7195 thank(s) in 3473 post(s)

Mesaj: #117
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(04-05-2011 12:21 PM)colonelu miliatar Scris:  http://www.campinaph.ro/2011/03/se-prega...naph.ro%29
Citi si informativa singuri despre schimbarile majore care o sa aiba loc in urmatorii ani nu cred ca va mai fi scos nici un loc asa ca cine va spune ca vor fi scoase va spune prostii!
Citim si iar citim ...si ce citim ! Aberatii despre scoli de politie ( care nu sunt scoli militare ) ...citim
Citat:Traian Igaş a declarat că “nu este normal să pregăteşti mai mulţi tineri decât ai nevoie, mai ales că toţi aceşti tineri au contract cu MAI şi trebuie angajaţi
... adica au contract ! Aha "vasazica" !
....si continuam
Citat:Anual, aproximativ 2.000 de persoane pleacă din MAI pe cale naturală (pensionare, demisie, transfer, deces) şi în aceste condiţii nu mi se pare normal ca instituţiile de învăţământ ale ministerului să scoată peste 3.000 de absolvenţi pe an”, a afirmat ministrul Traian Igaş.
Aici sunt de acord cu "sefu" ...sunt cam multi ..deci trebuie redus numarul de locuri ...adica cati pleaca tot atatea trebuie sa intre in sistem !... Aha "vasazica" !
...si la partea finala a marelui si extraordinarului articol ..."Zvonuri privind “schimbările majore”" ....trag concluzi ca datele ziaristice au fost stranse de pe la colturile blocului ...adica sunt "balabalauri" green6
Cititi si voi articolul si vedeti daca se scrie ceva de scoala (militara) de Subofiteri Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.! ..poate sunt eu mai neintelegator !

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
05-05-2011 08:04 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
gonzor Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 2
Given 21 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #118
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Se da admitere anul acesta. E oficial publicat pe site-ul academiei!
S-ar putea sa cam fie probleme cu incadrarea absolventiilor. Cand am sunat la inspectorat sa vad daca se da admitere colonelul de acolo mi-a spus ca este in practica un elev din anul 2 care urmeaza sa termine. Problem e ca s-ar putea sa ai amane cu incadrarea cateva luni. Daca citeste mesajul vreun elev de-al scolii sa ne lamuresca daca e adevarat sa unu! Salut!
Sa speram ca zilele astea se afiseaza si locuriile la scoala de la Boldesti!
05-05-2011 05:00 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #119
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Da, s-ar putea anunta ceva, dar scoala de la Boldesti apartine de IGSU nu de MAI cum apartine Academia de Politie. Deci, daca cumva IGSU la randul sau primeste ceva de la MAI, va anunta mai departe. Pana atunci nu putem decat sa asteptam.
@colonelul miliatar: prietene, tu ai vreo treaba cu meseria noastra?



Later edit: Noul comandant al scolii este domnul colonel Catea Felix. Rezultate concurs 05.05.2011


Poate dupa asta, vor aparea si detalii despre admitere.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-05-2011 06:28 PM de Coffeeman.)
05-05-2011 06:03 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Nimeni Offline
Membru senior

Mesaje: 695
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 434
Given 373 thank(s) in 62 post(s)

Mesaj: #120
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(05-05-2011 06:03 PM)Coffeeman Scris:  @colonelul miliatar: prietene, tu ai vreo treaba cu meseria noastra?

Si eu sunt curios de raspuns Undecided
05-05-2011 06:21 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Istoria pompierilor din ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 01:33 PM
» Mesaje: 165
» Vizualizări: 212630
ACCIDENTELE RUTIERE si pr...
Ultimul mesaj a fost postat de: Baloo
Astăzi 06:24 AM
» Mesaje: 177
» Vizualizări: 246309
Universul credinței
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompi
Astăzi 06:00 AM
» Mesaje: 162
» Vizualizări: 32980
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 05:25 AM
» Mesaje: 83
» Vizualizări: 130490
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:53 AM
» Mesaje: 41
» Vizualizări: 62094
Activitatea de voluntaria...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:35 AM
» Mesaje: 18
» Vizualizări: 34709
I.S.U. "Avram Iancu" al J...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:42 PM
» Mesaje: 353
» Vizualizări: 429308
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:42 AM
» Mesaje: 550
» Vizualizări: 751911
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:33 AM
» Mesaje: 29
» Vizualizări: 36600
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:17 AM
» Mesaje: 542
» Vizualizări: 114955

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro