Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 33 voturi - 4.88 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
Pompier tălpaș Offline
Super Moderator
*******

Mesaje: 650
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 2798
Given 1371 thank(s) in 185 post(s)

Mesaj: #221
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(05-06-2011 02:44 AM)yes Scris:  sallz,as mai avea si eu o intrebare pt cn stie: are ceva daca bag dubla optiune si ma refer una pt subofiteri pompieri si alta subofitrie MAPN? si as mai vrea un rasp dak se poateConfusede mai fac restructurari in MAI?


@yes, încearcă să reformulezi întrebarea/întrebările
...citiţi între timp şi regulamentul forumului....
Citat :*Se interzice folosirea limbajului tip messenger.

“Lupta împotriva incendiilor este o ştiinţă care nu se schimbă niciodată. Lucruri care se schimbă sunt utilajele, aparatele,uneltele.“
05-06-2011 08:58 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Florentin Offline
Banned

Mesaje: 4
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #222
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Iara ionut boldesti aparut pe forum ,Coffeeman daca ionte asta chiar vruia sa dea la maistri nu mai baga pe forum ca e bine, datea el direct.El doreste doar sa dea la protectie civila si sa indrume pe alti spre maistri sa nu mai fie concurenta( un truc ieftin , crezi ca el vruia concurenta Smile) ) P.s nu stiu ce om serios l-ar lua in seama Smile)
05-06-2011 09:41 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Boldesti ionut Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 18
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 4 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #223
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Doamne mai baieti cum puteti fi unii, de rai! Mai ales Florentin, eu cand am afirmat ca voi da la maistri militari nu am mintit cu nimic domle , fie ca iti place tie fie ca nu e optiunea mea eu am considerat ca e mai usor de intrat acolo si ca acolo mi s-ar potrivi mie , avind in vedere ca sunt 1-2 candidati pe loc in fiecare an si eu nu sunt suficient capacitat intelectual , am sa dau acolo , iar daca tu dai la protectie civila unde or sa fie iar ogramada pe loc e problema ta ! Ce TE ROG EU FRUMOS este sa nu ma mai jicnesti pe mine, deoarece eu nu am facut acest lucru urat si mi am vazut de treaba mea , nu ti am raspuns cu aceeasi moneda pentru ca nu e frumos! Si dragi prieteni pe acest site , daca nu esti de acord cu ideile modelatorilor iti sunt sterse comentariile , trebuie sa fim tot de acord cu niste idei fixe ale dumneavoastra domnilor! Eu cred ca am scris corect s-au daca nu am facut-o e pentru ca sunt om si toti oamenii mai gresim , cred ca nici dumneavoastra la randul vostru nu ati facut-o impecabil , cred ca ati mai omis cate o gresala , doua in comentarii , dar asta daca nu suntem de acord cu ideile voastre ne sunt sterse comentariile !Multumim frumos , dar cred ca sunt oameni care vor sa socializeze democratic atat timp ca nu incalcam nici o regula a dumneavoastra nu stiu daca e frumos ce ati facut cu comentariu meu de acum cateva zile ! Orium e de asteptat orice in ziua de ai! Bafta tuturor Fratilor
MULTUMESC mult sper sa nu fiu sters de pe site , dar cu siguranta asta se va intampla!
Asta Sanatate si Noroc in viata va doresc !
Asta e Sanatate si Noroc in viata va doresc
!


mesaj editat de..pompier_talpas....motivul : mesaj incomprehensibil.

Citat din regulament :*Este obligatorie utilizarea limbii romane in acest forum, incercand, pe cat posibil, folosirea corecta a acesteia.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-06-2011 05:56 PM de Pompier tălpaș.)
05-06-2011 04:19 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier tălpaș Offline
Super Moderator
*******

Mesaje: 650
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 2798
Given 1371 thank(s) in 185 post(s)

Mesaj: #224
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(05-06-2011 04:19 PM)Boldesti ionut Scris:  Doamne mai baieti cum puteti fi unii, de rai! Mai ales Florentin, eu cand am afirmat ca voi da la maistri militari nu am mintit cu nimic domle , fie ca iti place tie fie ca nu e optiunea mea eu am considerat ca e mai usor de intrat acolo si ca acolo mi s-ar potrivi mie , avind in vedere ca sunt 1-2 candidati pe loc in fiecare an si eu nu sunt suficient capacitat intelectual , am sa dau acolo , iar daca tu dai la protectie civila unde or sa fie iar ogramada pe loc e problema ta ! Ce TE ROG EU FRUMOS este sa nu ma mai jicnesti pe mine, deoarece eu nu am facut acest lucru urat si mi am vazut de treaba mea , nu ti am raspuns cu aceeasi moneda pentru ca nu e frumos! Si dragi prieteni pe acest site , daca nu esti de acord cu ideile modelatorilor iti sunt sterse comentariile , trebuie sa fim tot de acord cu niste idei fixe ale dumneavoastra domnilor! Eu cred ca am scris corect s-au daca nu am facut-o e pentru ca sunt om si toti oamenii mai gresim , cred ca nici dumneavoastra la randul vostru nu ati facut-o impecabil , cred ca ati mai omis cate o gresala , doua in comentarii , dar asta daca nu suntem de acord cu ideile voastre ne sunt sterse comentariile !Multumim frumos , dar cred ca sunt oameni care vor sa socializeze democratic atat timp ca nu incalcam nici o regula a dumneavoastra nu stiu daca e frumos ce ati facut cu comentariu meu de acum cateva zile ! Orium e de asteptat orice in ziua de ai! Bafta tuturor Fratilor
MULTUMESC mult sper sa nu fiu sters de pe site , dar cu siguranta asta se va intampla!
Asta Sanatate si Noroc in viata va doresc !
Asta e Sanatate si Noroc in viata va doresc!

@Boldesti ionut, te rog sa-ţi revizuieşti atitudinea aici pe forum. Moderatorul este persoana care asigură buna desfaşurare a activitaţii pe forum, respectarea regulamentului şi aplanarea eventualelor neînţelegeri - citat din regulament - - Moderatorii nu au idei fixe dupa cum afirmaţi mai sus.... ci au cautat pe cat posibil sa nu transforme acest forum într-un câmp de batalie al limbajului de ghetou. Daca doriti să ramâneţi pe site ,trebuie doar să respectaţi regulamentul.........pompier_talpas..........

inscrierea de mesaje care nu detin o relatie directa cu tema topicului insusi, "mesaj offtopic".

“Lupta împotriva incendiilor este o ştiinţă care nu se schimbă niciodată. Lucruri care se schimbă sunt utilajele, aparatele,uneltele.“
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-06-2011 06:03 PM de Pompier tălpaș.)
05-06-2011 05:23 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Boldesti ionut Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 18
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 4 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #225
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Anul asta la maistri militari o sa fim foarte putini din inf care le am strans eu pana acum , cred ca daca o sa luam putin peste 5 intram toti de la maistri , vedem ce o mai fi pana atunci oricum suntem putini ca intodeauna la Maistri ! cine vrea sa vorbim mai multe va dau id sa intre pe privat ! Bafta la toti ! Are cineva idee cat mai sunt salariile va rog frumos la isu comparativ cu maistrii militari , mii de multumiri care ne ajuta cu informatia !


mesaj editat de..... pompier_talpas......
Citat:
*Este obligatorie utilizarea limbii romane in acest forum, incercand, pe cat posibil, folosirea corecta a acesteia.



Are cineva idee cat mai sunt salariile va rog frumos la isu comparativ cu maistrii militari , mii de multumiri care ne ajuta cu informatia !- citat din mesajul dumneavoastra care este tare confuz.....bangnut
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 13-06-2011 04:21 PM de Pompier tălpaș.)
13-06-2011 02:07 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
yes Offline
Membru activ
***

Mesaje: 70
Alăturat: Mar 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 4 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #226
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
BOLDESTI IONUT mah de ex astia de la igsu au luat 10 mil 200 luna asta si nu ma poate contrazice nimeni ca m-am uitat pe fluturasul unui pr si app cam putin fata de cum se vehicula k se ia 300 si ceva de euro si tinand cont ca banii astia ai incasezi dupa 2 ani de scolarizare...sincer si eu am bagat dubla optiune si la IGSU si la MAPN si balanta e cam de 80% in favoarea celor de la MAPN si va zic pt ca nu mi-e frica de concurenta eu inclin unde se castiga mai bine
17-06-2011 01:55 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Boldesti ionut Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 18
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 4 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #227
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
=-Mesaj offtopic in totalitate, sters de Coffeeman-=
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-06-2011 07:44 PM de Coffeeman.)
17-06-2011 07:29 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Boldesti ionut Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 18
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 4 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #228
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Frate la maistri e concurenta ? sau e omu si locul ca si in 2009 ? stiti?
Stie cineva daca e concurenta?
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-06-2011 08:42 PM de Boldesti ionut.)
17-06-2011 08:42 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,374
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #229
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Prietene, incepi sa abuzezi de rabdarea si bunatatea noastra! Ne-ai disperat cu maistrii tai; concurenta o vezi la fata locului. Ti-e greu sa incerci sa scrii lucruri serioase? in afara de batutul apei in piua cu acelasi lucru. Asta este ultimul avertisment scris pe care-l primesti din partea mea!

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

17-06-2011 08:55 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #230
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Domnilor viitori pompieri/maistri sau ce doriti voi sa va faceti,ca din ce observ eu nici voi nu stiti .Cred ca primul lucru ar fi sa va hotarati daca chiar vreti asta sa faceti ,ca dupaia 10 ani nu o sa mai puteti pleca din sistemSmile. DpDvd financiar nici una din meserii nu este bine platita , dar cred ca suntem in sistemul asta ,care desi suntem calcati in picioare ,ne place ceea ce facem .
Si repet am prieteni care lucreaza mult mai curat ca mine si fara stresul meu si castiga de 3 ori mai bine ca mine . asa ca daca vreti bani , mergeti la Politehnica , nu la pompieri pe 1000 lei salariu. Sper ca si colegi mei sa ma aprobe.

Concurenta va fi din cauza acestui motiv :
"
Un sondaj realizat de GFK arată că românii au cea mai mare încredere în pompieri, armată, profesori și poștași.
Astfel, pompierii se bucură de încrederea a 93% dintre români, pe locul secund situându-se armata (88%), profesorii și poștașii (85%). De asemenea, 83% dintre români au încredere în reprezentanții clerului, iar 79% în medici.
În ceea ce-i privește pe polițiști, conform sondajului realizat de GFK, aceștia se bucură de încrederea a 55% dintre români.
Pe ultimul loc în topul încrederii se situează politicienii, cu doar 8%.
Sondajul GFK a fost realizat în România şi în alte 18 ţări și a vizat 20 de grupuri profesionale şi organizaţii diferite"
realitatea.net
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-06-2011 09:00 PM de Pompier_anonim.)
17-06-2011 09:00 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029348
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25146
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5274
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 4
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1899
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9401
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:31 AM
» Mesaje: 246
» Vizualizări: 317785
Incendii de pădure
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:17 AM
» Mesaje: 92
» Vizualizări: 145313
I.S.U. "Lt. Col. Dumitru ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:58 AM
» Mesaje: 75
» Vizualizări: 108109
S.P.S.U. SSG Fire& Rescue...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:41 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 40

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro