Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri

Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 7 voturi - 4.57 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SMURD Constanta
Autor Mesaj
HomefireNews Offline
Old firefighter Moderator

Alăturat: Nov 2010
Given 2656 thank(s) in 1552 post(s)

RE: SMURD Constanta
ACCIDENT GRAV la Luna Park din Mamaia! Victimă: un motociclist

[Imagine: screenshot_276.png]

Citat:Sfârșitul de săptămână aduce o serie nefericită de accidente rutiere. Mamaia se aglomerează, iar imprudența în trafic crește. Astfel, vineri, 7 iulie, în zona Luna Park din Mamaia, un autoturism Volkswaggen Passat a vrut să efecuteze o manevră de întoarcere, dinspre Pescărie, iar în acel moment un motoclist, care venea pe același sens, a intrat în coliziune cu autoturismul. La fața locului s-au deplasat cadrele medicale și mașinile de Poliție.

Ce spun poliţiştii de la Rutieră:
La data de 07.07.2017, ora 09.27, numitul M.P., în vârstă de 41 de ani, din Constanța, a condus un autoturism pe raza stațiunii Mamaia, iar la ieșirea dintr-o parcare nu a acordat prioritate unei motociclete,care circula pe bulevardul Mamaia, dinspre Constanța către Năvodari și era condusă de un bărbat, în vârstă de 32 de ani, din municipiul Iași.

În urma accidentului rutier produs între cele două vehicule a rezultat vătămarea corporală a motociclistului.
SURSA : https://www.replicaonline.ro

[Imagine: screenshot_277.png]

[Imagine: screenshot_278.png]

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
08-07-2017 09:06 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator

Alăturat: Aug 2010
Given 10365 thank(s) in 4573 post(s)

RE: SMURD Constanta
Accident rutier teribil pe DN22, spre Tulcea, la intersecție cu Sibioara.

[Imagine: screenshot_292.png]

Citat:Cadrele medicale și ISU au intervenit la un accident rutier teribil, care s-a produs joi, 13 iulie, pe DN22, spre Tulcea, la intersecție cu Sibioara. La fața locului s-a deplasat şi Descarcerarea de la detașamentul Palas. O persoană a fost scoasă din autoturism de către pompierii de pe descarcerare, în stare semi-conștientă și a fost predată elicopterului SMURD.

Accidentul s-a produs la ora 11:40, când două autoturisme au intrat în coliziune. Pe lângă persoana încarcerată, alte două persoane au suferit traumatisme, una refuzând transportul la spital, cealaltă fiind preluată de către o ambulanță și transportată la unitatea spitalicească. Coliziunea a avut loc la km 277 + 300 de metri, șoferul unui autoturism Skoda, în vârstă de 44 de ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice, a intrat într-o curbă periculoasă, ar fi pătruns pe contrasens și s-a ciocnit frontal cu un alt autoturism Renault care circula din sens opus.

Din nefericire, la scurt timp după ce a fost preluată şi transportată la spital, pasagera din autoturismul Skoda a decedat. Femeia avea 80 de ani. Șoferul autoturismului Skoda avea o alcoolemie de 1.62 mg/l alcool în aer expirat.
SURSA : https://www.replicaonline.ro

[Imagine: screenshot_293.png]

[Imagine: screenshot_295.png]

[Imagine: screenshot_295.png]

[Imagine: screenshot_296.png]

Accident cu o persoană încarcerată. Elicopterul SMURD a intervenit

[Imagine: screenshot_297.png]

Citat:Medicii de la SAJ Constanța au fost chemați joi dimineața să acorde primele îngrijiri unei persoane rămase încarcerată în urma unui accident rutier petrecut pe DN 22, spre Tulcea, la intersectie cu slocalitatea Sibioara. Elicopterul SMURD a dus victima la spital. Pe lângă persoana încarcerată, evenimentul rutier a mai făcut două victime, care au suferit de asemenea traumatisme, una dintre acestea refuzând transportul la spital.

Coliziunea a avut loc la km 277 + 300 de metri, șoferul unui autoturism Skoda, în vârstă de 44 de ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice, a intrat într-o curbă periculoasă, ar fi pătruns pe contrasens și s-a ciocnit frontal cu un alt autoturism Renault, care circula regulamentar din sens opus. Una dintre victime, o femeie în vârstă de 80 de ani, a murit la spital. Șoferul autoturismului Skoda avea o alcoolemie de 1.62 mg/l alcool în aer expirat.
SURSA : http://www.telegrafonline.ro

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
14-07-2017 06:22 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritură forum:

Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.

Parolă

Publicitate
eMag

Ultimele subiecte
Concursurile serviciilor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 09:16 PM
» Mesaje: 143
» Vizualizări: 63058
Autospeciale pentru stins...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 03:14 PM