Forum Pompieri Militari si Civili
Facultatea de Pompieri - Versiune printabilă

+- Forum Pompieri Militari si Civili (https://forum.pompierii.info)
+-- Forum: Informații de specialitate pentru pompieri (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Acces în profesia de pompier (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Subiect: Facultatea de Pompieri (/showthread.php?tid=148)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: Facultatea de Pompieri - Coffeeman - 10-01-2014 08:38 PM

Testarea psihologica, se da inainte de admitere, in judetul din care esti.

RE: Facultatea de Pompieri - Zava - 15-01-2014 08:33 PM

In timpul probelor (7 zile) ne putem caza la caminul facultatii?
Daca da:
-cat costa?
-trebuie sa facem rezervare?

Multumesc!

RE: Facultatea de Pompieri - GeorgeO - 16-01-2014 08:18 PM

(15-01-2014 08:33 PM)Zava Scris:  In timpul probelor (7 zile) ne putem caza la caminul facultatii?
Daca da:
-cat costa?
-trebuie sa facem rezervare?

Multumesc!

Din cate stiu, nu se poate.

RE: Facultatea de Pompieri - HomefireNews - 27-01-2014 05:22 PM

Şase studenţi ai Facultăţii de Pompieri, in stagiu de practic la ISU Maramures

[Imagine: P1440182.jpg]

Citat:Şase studenţi ai Facultăţii de Pompieri din cadrul Academiei de Poliţie “Alexandru Ioan Cuza” au început astăzi un stagiu de practică la I.S.U. Maramureş. Viitorii ofiţeri pompieri sunt cursanţi în anii I, III şi IV ai facultăţii de profil şi au fost repartizaţi la Detaşamentul de Pompieri “Căpitan Marchiş Adrian” Baia Mare, Detaşamentul de Pompieri Sighetu Marmaţiei şi la Inspecţia de prevenire a inspectoratului.

Pe parcursul a trei săptămâni de practică, studenţii ofiţeri vor participa efectiv la intervenţii, pentru a se familiariza cu toate aspectele misiunilor executate de personalul subunităţilor.
SURSA : http://www.actualmm.ro

[Imagine: P1440180.jpg]

RE: Facultatea de Pompieri - pitt - 28-01-2014 12:06 AM

Sunt prea mult trei săptămâni.

RE: Facultatea de Pompieri - igabi100 - 28-01-2014 06:20 PM

(28-01-2014 12:06 AM)pitt Scris:  Sunt prea mult trei săptămâni.

vorbesti ca sa nu taci

RE: Facultatea de Pompieri - HomefireNews - 29-01-2014 09:49 AM

(27-01-2014 05:22 PM)HomefireNews Scris:  Şase studenţi ai Facultăţii de Pompieri, in stagiu de practic la ISU Maramures

Studenţi în stagiu de practică la ISU Bistriţa

[Imagine: Studenti_si_elevi_in_stagiu_de_practica_la_ISU_B.jpg]

Citat:Doi studenţi ai Facultăţii de Pompieri din cadrul Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti îşi desfăşoară stagiul de practică la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) „Bistriţa” al judeţului Bistriţa - Năsăud.
Până în data de 21 februarie a.c, cei doi studenţi din anii I, respectiv III îşi vor aprofunda cunoştinţele dobândite pe parcursul anilor de studii şi vor avea ocazia să participe la intervenţii în situaţii de urgenţă, cu respectarea strictă a măsurilor de securitate a servanţilor şi sub atenta supraveghere a tutorelui.
SURSA : http://agendapompierului.ro

RE: Facultatea de Pompieri - Charkaoui Ahmed - 02-02-2014 09:09 PM

Buna Ziua...
Mi-am deschis acest cont,l-am activat dar cu toate acestea nu pot deschide nici un nou topic sau sa raspund in alta parte decat in aceasta sectiune asa ca imi cer scuze ca fac off-topic..
Ma numesc Charkaoui Ahmed sunt masterant in Managmentul Afacerilor in Comert si Turism dar cu parere de rau spun ca simt ca nu am facut ceea ce trebuia..Acum mi-am dat seama ca ceea ce vreau sa fac in viata e sa salvez oameni,animale etc..Imi place sa fiu in ajutorul oamenilor asa ca m-am gandit ca functia de pompier ar fi ceea ce as da un randamanet maxim si as face-o cu placere..Doresc sa ma duc maine 3-02.2014 la Facultate de Pompieri A.I Cuza din Bucuresti pentru a cer informatii cum as putea sa ma inscriu ..Dar pana atunci doream sa va intreb pe cei care au studiat la aceasta facultate ,in timpul celor 4 ani am inteles ca trebuie sa stati cazati in cadrul facultatii,mancare asigurata de ei dar primiti un salariu in acest timp? Va multumesc

RE: Facultatea de Pompieri - Covalciuc Bogdan - 02-02-2014 09:31 PM

(02-02-2014 09:09 PM)Charkaoui Ahmed Scris:  Dar pana atunci doream sa va intreb pe cei care au studiat la aceasta facultate ,in timpul celor 4 ani am inteles ca trebuie sa stati cazati in cadrul facultatii,mancare asigurata de ei dar primiti un salariu in acest timp? Va multumesc

Studentii Facultatii de Pompieri primesc o solda lunara ....deoarece facultatea este o facultate militara.După caz, studenţii pot beneficia de burse de performanţă....sau / si burse sociale.

RE: Facultatea de Pompieri - ispasoiu andrei - 08-02-2014 03:39 PM

salut. stiti cumva vreo carte scoasa de facultate cu subiecte pentru admitere?