Forum Pompieri Militari si Civili
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești. - Versiune printabilă

+- Forum Pompieri Militari si Civili (https://forum.pompierii.info)
+-- Forum: Informații de specialitate pentru pompieri (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Acces în profesia de pompier (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: Cum poți deveni pompier profesionist? (/forumdisplay.php?fid=92)
+---- Subiect: Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești. (/showthread.php?tid=81)



RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - raulro - 12-05-2014 03:38 PM

(12-05-2014 06:26 AM)Ionut Stefan Scris:  Eu am dat pe vizita medicala in jur de 550 ron . Smile

M-am grabit sa o fac sa prind prima serie si m-am accidentat cu 3 zile inainte la picior , acuma o sa merg in seria a doua Sad

Mie mi s-a spus ca nu se plateste nimic. cum de tu ai dat 550lei? HuhHuh


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - Ionut Stefan - 12-05-2014 04:07 PM

(12-05-2014 03:38 PM)raulro Scris:  
(12-05-2014 06:26 AM)Ionut Stefan Scris:  Eu am dat pe vizita medicala in jur de 550 ron . Smile

M-am grabit sa o fac sa prind prima serie si m-am accidentat cu 3 zile inainte la picior , acuma o sa merg in seria a doua Sad

Mie mi s-a spus ca nu se plateste nimic. cum de tu ai dat 550lei? HuhHuh

Cand am facut eu vizita medicala prin 16 aprilie cei de la ISU nu stiau sigur daca sunt gratis sau nu aceste analize . De aceea eu le-am facut pe bani mei.
Mi s-a spus totusi sa pastrez toate chitantele in caz ca sunt gratuite sa mi le deconteze . Deci in continuare nu stiu daca o sa mi le deconteze sau nu .


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - Alexandru F - 13-05-2014 07:59 PM

un nr de la clinica te rog? razvan21ro - ti am trimis un msj pe privat. se poate un raspuns?


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - razvan21ro - 13-05-2014 10:20 PM

Alexandru, imi pare rau dar nu am gasit nici un mesaj pe privat. Te rog daca doresti sa imi mai trimiti o data si te ajut. Numarul de la clinica este urmatorul: 0244 ******, cu interiorul 28511. In fine, suni si o sa te redirectioneze centralista. Maine dimineata o sa ma duc sa fac examenul medical si o sa revin cu noutati.

Editat de Doru
Te rog sa citesti regulamentul forumului
Citat:*Se interzice adaugarea adreselor de email, a adreselor postale precum si a numerelor de telefon personale sau ale altor persoane

Era mult mai util daca postai acest link POLICLINICA M.I PSIHOLOGIE


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - ghica - 14-05-2014 05:27 PM

salut azi am fost la analize la M.A.I si am facut o prostie, pe fisa medicala eliberata de clinica scrie la un momentdat , declar ca nu am suferit de :epilepsie ,ulcer duodenal sau gastric gastrita etc si mai jos semnatura candidatului,iar eu am suferit de curand de o gastrita si am semnat ca nu am suferit fara sa ii spun doctoritei ,sper sa nu afecteze cumvaSad


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - razvan21ro - 14-05-2014 07:22 PM

Am fost azi pentru analie si am fost profund dezamagit... Am ajuns pe la ora 11:00 la clinica MAI, am facut fisa la secretariat si trebuia sa ma duc la doctorita sa mi-o "deschida". Intre timp se analizau candidatii de la scoala de politie, iar doctorita mi-a spus sa astept pana la ora 13:30 si atunci se apuca de noi. Eram 4 baieti, 3 pentru Boldesti si unul pentru Academie. Ne-a amanat pana pe la 15:30-16:00, cand intr-un final ne-a cantarit, ne-a masurat, ne-a luat tensiunea, urmand ca celelalte analize sa le facem ulterior. Fibrinogenul (o analiza a sangelui) si radiografia pulmonara trebuie facute in alta clinica, deoarece nu se fac acolo.


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - haha - 15-05-2014 04:57 PM

(14-05-2014 05:27 PM)ghica Scris:  salut azi am fost la analize la M.A.I si am facut o prostie, pe fisa medicala eliberata de clinica scrie la un momentdat , declar ca nu am suferit de :epilepsie ,ulcer duodenal sau gastric gastrita etc si mai jos semnatura candidatului,iar eu am suferit de curand de o gastrita si am semnat ca nu am suferit fara sa ii spun doctoritei ,sper sa nu afecteze cumvaSad

Doar la contravizita medicala sa nu ai probleme. Undecided


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - razvan21ro - 16-05-2014 03:22 PM

Am trecut azi cu bine examenul medical, nu va faceti griji! Aveam o cicatrice destul de mare pe bratul stang si am trecut fara nici o problema de chirurgie si dermatologie, nici macar nu mi-au reprosat ceva.


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - adrian444 - 16-05-2014 07:15 PM

Cu dioptriile cum este? Trebuie sa te incadrezi intre +/-3 ?
IMC-ul intre ce valori trebuie sa fie?


RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014 - Ionut Stefan - 16-05-2014 07:52 PM

(16-05-2014 03:22 PM)razvan21ro Scris:  Am trecut azi cu bine examenul medical, nu va faceti griji! Aveam o cicatrice destul de mare pe bratul stang si am trecut fara nici o problema de chirurgie si dermatologie, nici macar nu mi-au reprosat ceva.

Stai calm ,examenu asta stie toata lumea cum se face ...
Grijile sunt la contravizita medicala, daca sti ca ai probleme, acolo nu se trece cu vederea Smile