Forum Pompieri Militari si Civili
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești. - Versiune printabilă

+- Forum Pompieri Militari si Civili (https://forum.pompierii.info)
+-- Forum: Informații de specialitate pentru pompieri (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Acces în profesia de pompier (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: Cum poți deveni pompier profesionist? (/forumdisplay.php?fid=92)
+---- Subiect: Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești. (/showthread.php?tid=81)



RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Pompier tălpaș - 02-06-2011 08:04 PM

(02-06-2011 07:51 PM)gonzor Scris:  Se pare ca ministrul Igas a taiat din greu la salarii. nu mai e atractiva meseria de pompier DPDV financiar!
Am inteles ca un pompier va avea undeva sub 10 mil salariu. Jenant!



Meseria de pompier este atractivă numai din punct de vedere financiar ?Dodgy


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - gonzor - 02-06-2011 08:14 PM

Chiar asta am spus "NU MAI ESTE ATRACTIVA DPDV FINANCIAR", sunt multe alte lucruri care iti dau satisfactie atunci cand practici o meserie, dar acestea trebuiesc descoperite pe parcurs!


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Coffeeman - 02-06-2011 08:16 PM

@gonzor: N-ai inteles nimic, pentru unii, de fapt pentru majoritatea aceasta meserie nu era/este atractiva prin nobletea ei ci prin segmentul financiar.


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - gonzor - 02-06-2011 08:20 PM

Haideti sa lasam chestiile astea, stiti foarte bine ca la sfarsitul lunii toti va uitati pe fluturasul de salariu si sunteti afectati de reduceriile care sunt facute. In fond de asta munciti pt a fi recompensati: uinii material altii "sentimental".


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Coffeeman - 02-06-2011 08:25 PM

In fine, inca mai ai de invatat pana sa cunosti oamenii, sa le cunosti persoana din spatele imaginii cu care stai de vorba.


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Pompier tălpaș - 02-06-2011 10:13 PM

(02-06-2011 08:20 PM)gonzor Scris:  Haideti sa lasam chestiile astea, stiti foarte bine ca la sfarsitul lunii toti va uitati pe fluturasul de salariu si sunteti afectati de reduceriile care sunt facute. In fond de asta munciti pt a fi recompensati: uinii material altii "sentimental".

@gonzor.....nu am negat faptul ca nu sunt afectat de reducerile salariale..cred că nu faci diferenţa între pasiune şi recompensă banească..mai sunt oameni şi ma refer strict la mine care au facut din aceasta meserie o pasiune...acel mulţumesc primit la o intervenţie se inzeceşte la mine. Vorbeşti de bani ,se caştigă greu( exceptand cazurile celor care îi câştiga la umbră ) pentru a cumpăra ceva, acel ceva poate fi orice..casă,maşină etc. în momentul în care se întâmplă nenorocirea ..eu dau curs cererii tale pentru a te salva pe tine şi acel bun care este câştigat cu sudoarea frunţii tale ... asta este recompensa mea ca pompier


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Boldesti ionut - 04-06-2011 10:46 AM

Anul acesta eu dau la Maistri militari , si da recunosc ca din cauza salariilor o sa dau acolo si a concurentei ca nu sunt concurenti asa multi la Maistri Militari si se intra mai usor la 1,5 candidati pe loc sau 2 care sunt sigur ca nu vor fi mai mult eu zic ca e destul de rentabil ! Am auzit cum ca un Maistru Militar castiga in medie 15-16 milioane pe luna este asa baieti? Parerea mea e ca foarte multi s-au dus la isu pentru salariile mari pana acum , dar treaba sa cam schimbat din cate observam , totusi speram la mai bine ! Baieti cine da la maistri anul acesta va rog ca vreau sa vorbim mai multe in privat !Traiasca Rominia!

Asa pateai si in scoala/liceu, nu? cand profesorul iti taia tot ce scriai cu o linie mare si rosie pentru ca scriai in asa hal incat nimeni nu intelegea nimic. Te rog sa respecti partea din regulament unde scrie ca se doreste folosirea cat se poate de corecta a limbii romane ---
Cod PHP:
Mesaj editat de Coffeeman 
---


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Coffeeman - 04-06-2011 05:09 PM

Prietene drag, stim foarte bine ca vrei sa dai la maistri pentru ca nu ai concurenta etc ( sa fie doar intre noi, cu un asemenea comportament nici nu aveai sanse la subofiteri, ma refer la exprimare) si ca o sa castigi o anumita suma de bani, dar tu te-ai documentat in legatura cu ceea ce fac maistrii, nu? pun pariu ca peste partea asta ai trecut si daca cumva o sa dau peste o maistru militar auto, ca tine, fii sigur ca o sa fug cat pot de tare. Numai bine si succes la admitere!


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - Pompier tălpaș - 04-06-2011 05:11 PM

(04-06-2011 10:46 AM)Boldesti ionut Scris:  Anul acesta eu dau la Maistri militari , si da recunosc ca din cauza salariilor o sa dau acolo si a concurentei ca nu sunt concurenti asa multi la Maistri Militari si se intra mai usor la 1,5 candidati pe loc sau 2 care sunt sigur ca nu vor fi mai mult eu zic ca e destul de rentabil ! Am auzit cum ca un Maistru Militar castiga in medie 15-16 milioane pe luna este asa baieti? Parerea mea e ca foarte multi s-au dus la isu pentru salariile mari pana acum , dar treaba sa cam schimbat din cate observam , totusi speram la mai bine ! Baieti cine da la maistri anul acesta va rog ca vreau sa vorbim mai multe in privat !Traiasca România!

@Boldesti ionut,am inţeles cu toţii de pe acest forum ca doriţi/intenţionati să susţineti examen de admitere la maiştrii militari şi ca nu sunt concurenţi etc.(postările anterioare ),eu personal vă doresc succes şi spor la învăţat...si nu uitaţi de probele eliminatorii (sunt 3 probe ).


RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti. - yes - 05-06-2011 02:44 AM

sallz,as mai avea si eu o intrebare pt cn stie: are ceva daca bag dubla optiune si ma refer una pt subofiteri pompieri si alta subofitrie MAPN? si as mai vrea un rasp dak se poateConfusede mai fac restructurari in MAI?