Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 13 voturi - 3.62 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ore suplimentare
Autor Mesaj
blondurulz10 Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 6
Alăturat: Oct 2014
Locatie:
Thanks: 0
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #231
RE: Ore suplimentare
Primul loc in incredere, ultimul in drepturi. Primul joc in bataia de joc pentru ultimii oameni.
16-03-2015 10:50 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Bornescu Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 7
Alăturat: Mar 2015
Locatie:
Thanks: 0
Given 11 thank(s) in 5 post(s)

Mesaj: #232
RE: Ore suplimentare
Am nevoie de un pic de ajutor cu programul de calcul integrat, in afara de tabul cu 75%, toate sunt integrate si functionale. La tabul cu 75% din cauza programului dinamic nu stiu felul in care sa se poata genera raportare pentru SDL in timpul normal de lucru in mod automat dar in acelasi timp si SDSLM dar in alt raport pentru evidenta necesara pentru financiar la termenul de 60 de zile.

*** https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing ***

- acest folder imi apartine fiind conectat la Drive. Il puteti atasa la contul dumneavoastra pentru update-uri, fisierul arhivat fiind "work in progress".
Rugaminte. NU ADAUGATI decat daca exista rezolvare pentru problema in cauza impreuna cu numele dumneavoastra, NU STERGETI.

PS - in cazul in care vreti sa lucrati si sa modificati xcel-ul, trebuie sa aveti versiunea 2010, sa acceptati macro (acesta fiind conceput ca .xlsm), iar in comenzile macro (ALT+F8) exista o comanda denumita "unprotectall" care deprotejeaza intregul worksheet.
Pentru corespondenta directa - bornescus@gmail.com. - fara spam-uri va rog.

OMNIA POSIBILIA
16-03-2015 11:41 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: mihaiiosubpetrosani , Doru , Covalciuc Bogdan , kloudyandu
{myadvertisements[zone_3]}
Bornescu Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 7
Alăturat: Mar 2015
Locatie:
Thanks: 0
Given 11 thank(s) in 5 post(s)

Mesaj: #233
RE: Ore suplimentare
(16-03-2015 11:41 AM)Bornescu Scris:  Am nevoie de un pic de ajutor cu programul de calcul integrat, in afara de tabul cu 75%, toate sunt integrate si functionale. La tabul cu 75% din cauza programului dinamic nu stiu felul in care sa se poata genera raportare pentru SDL in timpul normal de lucru in mod automat dar in acelasi timp si SDSLM dar in alt raport ....

Update in drive cu mici modificari in formule pentru zilele de CO samd care se scad din TNL. Ii multumesc colegului cu care am corespondat pentru ca am putut sa imi dau seama de greseala din formule.

OMNIA POSIBILIA
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-03-2015 05:48 AM de Doru.)
17-03-2015 01:29 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
yul34 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 26
Alăturat: Jan 2015
Locatie:
Thanks: 2
Given 18 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #234
RE: Ore suplimentare
Cum ne fura pe fata........ chiar ne credeti prosti??? Cum sa fac 10 ture pe luna si sa spuneti ca nu fac ore suplimentare?? Am 64 de ore sambete si dumineci timp normal de lucru 176 de ore si lucrez 240 de ore. Alea 64 de ore sunt platite ca sambete si dumineca indiferent de cate sunt domnilor adica o tura normala + 75 %. Abuzul este ca din cauza ca-mi platiti aceste ore nu-mi mai dati zile libere.240 - 64=176 adica timp normal de lucru. La 24 cu 72 inseamna ca trebuie sa mai venim suplimentar de acasa ca sa ne platiti sambetele si duminecile??? Cand sunt in concediu de odihna eu sunt pontat ca si cel de la 8 ore, dvs spuneti ca nu ne mai facem orele adica eu in 15 zile figurez cu 0 ore domnilor???????? Ca sa iau un liber trebuie sa fac 40 de ore suplimentare fara sambete si dumineci adica tura de 24 si doua zile libere cotate ca 8 ore. Cum e posibila o asemenea aberatie cand pentru o tura muncita de mine cei de la 8 ore trebuie sa munceasca 3 zile si ei imi dau doar doua, Cate un liber la fiecare tura de 24 cu 48 se transforma in abuz din partea dumneavoastra domnilor care ati debitat o asemenea aberatie. Suntem obositi psihic si ficatii nostri usor usor se vor transforma in pateu expirat. Multumim frumos domnule doctor pentru banii de inmormantare pe care ii castigam din aceasta ecuatie gresita
17-03-2015 08:05 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: mangone78 , neopetre , asbacan
{myadvertisements[zone_3]}
simplu Offline
Membru junior
**

Mesaje: 32
Alăturat: Jan 2013
Locatie:
Thanks: 8
Given 13 thank(s) in 10 post(s)

Mesaj: #235
RE: Ore suplimentare
Sa nu creada cei care au semnat aberantele ordine ca nu vor rapune. Este abuz in serviciu si cei cu atributi D.N.A sau SERVICIUL DE PROTECTIE INTERNA ar trebui sa se sesizeze.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-03-2015 08:35 PM de Covalciuc Bogdan.)
17-03-2015 08:25 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
yul34 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 26
Alăturat: Jan 2015
Locatie:
Thanks: 2
Given 18 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #236
RE: Ore suplimentare
Din pacate suntem singurei, mici si neinsemnati drept dovada ca se intampla ce se intampla. Nu ma mira absolut nimic, m-ar mira sa se intample ceva bun.
17-03-2015 08:44 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pintilescu Offline
Membru activ
***

Mesaje: 72
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 35
Given 69 thank(s) in 18 post(s)

Mesaj: #237
RE: Ore suplimentare
Si ne intrebam de ce oare ne imbolnavim, apar atatea cancere si leucemii in randul colegilor nostri de te sperii.Fratilor, stresul ne omoara putin cate putin dar nu ne dam seama, sa dea Dumnezeu sa rezistam !!!

[Imagine: cbrn_logo-67_tcm18-169161.jpg]

17-03-2015 08:47 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Miguel SERVANTes , magirus , Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
yul34 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 26
Alăturat: Jan 2015
Locatie:
Thanks: 2
Given 18 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #238
RE: Ore suplimentare
Citat de pe facebook in urma adresarii unei intrebari despre "acel ordin", citatul e copy/paste

"Raed Arafat: Din nou va rog sa va adresati sefii D-voastra pentru explciatii .. Nu voi discuta mai departe aceasta tema pe facebook.. Daca aveti nelamurtiri va rog puneti intrebarile in unitate .. la metodologia au lucrat expertii de la IGSU nu eu si se pot explica toate aspectele de acolo daca aveti neclaritati. Multumesc!"

Deci expertii nostri sunt de vina si vina e a sefului Smile)
18-03-2015 02:14 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
ozi Offline
Membru activ
***

Mesaje: 51
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 60
Given 25 thank(s) in 9 post(s)

Mesaj: #239
RE: Ore suplimentare
(17-03-2015 08:05 PM)yul34 Scris:  Cum ne fura pe fata........ chiar ne credeti prosti??? Cum sa fac 10 ture pe luna si sa spuneti ca nu fac ore suplimentare?? Am 64 de ore sambete si dumineci timp normal de lucru 176 de ore si lucrez 240 de ore. Alea 64 de ore sunt platite ca sambete si dumineca indiferent de cate sunt domnilor adica o tura normala + 75 %. Abuzul este ca din cauza ca-mi platiti aceste ore nu-mi mai dati zile libere.240 - 64=176 adica timp normal de lucru..................


(18-03-2015 02:14 PM)yul34 Scris:  Citat de pe facebook in urma adresarii unei intrebari despre "acel ordin", citatul e copy/paste

"Raed Arafat: Din nou va rog sa va adresati sefii D-voastra pentru explciatii .. Nu voi discuta mai departe aceasta tema pe facebook.. ..............


aplausefighting
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 18-03-2015 09:16 PM de Doru.)
18-03-2015 03:13 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
sertorius Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 3
Alăturat: Feb 2011
Locatie:
Thanks: 2
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #240
RE: Ore suplimentare
Pasarea raspunderii se pare ca e sport national. O metodologie care in loc sa lamureasca lucrurile a bagat pe toata lumea in ceata. Sa lasam pe altii sa se arda. Daca nu se intampla nimic -bine ,daca se impute treaba - am spus ca comandantii raspund de legalitate ,....bla ,bla ,bla. Am inteles cum e cu sambetele ,duminicile si sarbatorile legale. Mai departe inca asteptam clarificari si lamuriri. Domnul Arafat sa nu uite ca domnia sa este Şef al Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă si nu se poate spala pe maini de aceasta situatie.
18-03-2015 05:22 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 10:35 AM
» Mesaje: 1130
» Vizualizări: 1411657
Legea nr. 80/1995-Statutu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 08:05 AM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 283819
Machete autospeciale pomp...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:39 AM
» Mesaje: 150
» Vizualizări: 198
„Nu există pădure fără u...
Ultimul mesaj a fost postat de: Aggressive Firefighter
Ieri 08:43 PM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 10248
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1030041
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25574
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5379
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 5
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1920
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9469

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro