Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 11 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Semenic" al Judetului Caras Severin
Autor Mesaj
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,107
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7770
Given 7130 thank(s) in 3459 post(s)

Mesaj: #91
RE: I.S.U. "Semenic" al Judetului Caras Severin
JIGNIRI INCALIFICABILE ale primarului Reșiței la adresa pompierilor militari care se luptau cu flăcările ce mistuiau podul clădirii Palatului Administrativ din Reşiţa, care adăposteşte sediile Prefecturii şi Consiliului Judeţean Caraş-Severin.
În timp ce vorbea la telefon, iar pompierii stingeau incendiul, Ioan Popa a rostit cuvinte incalificabile la adresa militarilor. ”Ăștia sunt labagii angajați, în p..a mea, pe pile, la un căcat de sculă care e pe bani mulți. Uită-te la ei!”, se aude din gura edilului reșițean.

[Imagine: media-159786491197807700.jpg]

Citat:Un incendiu uriaș a izbucnit și a fost lichidat, marţi seara, în podul clădirii Palatului Administrativ din Reşiţa, care adăposteşte sediile Prefecturii şi Consiliului Judeţean Caraş-Severin.

Pompierii cărăşeni au acţionat la faţa locului cu cinci maşini de stingere şi o autoscară. Pentru localizarea şi stingerea incendiului, în sprijinul echipajelor operative au fost trimise alte două autoscări şi două maşini de stingere de la ISU Timiş.

Însă, eforturile făcute de pompieri nu au fost suficiente pentru primarul municipiului Reșița. Ioan Popa, de la PNL, supranumit și „Nelu Tăieţelu'“, pentru că pus bazele deja celebrului brand de paste Monte Banato, i-a înjurat pe pompierii care se luptau cu flăcările, la mare altitudine și își riscau viața pentru că un angajat inconștient nu și-a făcut meseria în cadrul instituțiilor administrative ale județului CarașSeverin.

În timp ce vorbea la telefon, iar pompierii erau urcați pe autoscară, Ioan Popa a rostit cuvinte incalificabile la adresa salvatorilor. ”Ăștia sunt labagii angajați, în p..a mea, pe pile, la un căcat de sculă care e pe bani mulți. Uită-te la ei!”, se aude din gura edilului reșițean.
SURSA : https://www.stiripesurse.ro

VIDEO JIGNIRI INCALIFICABILE ale primarului Reșiței la adresa pompierilor care se luptau cu flăcările care mistuiau instituția

Detalii AICI:

Publicată de News Alert pe Miercuri, 19 august 2020

18.08.2020 Incendiul de la sediul Palatului Administrativ din Reşiţa

Citat:Un incendiu a izbucnit în această seară în podul clădirii Palatului Administrativ din Reşiţa, în care se află sediile Prefecturii şi Consiliului Judeţean Caraş-Severin.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Caraş-Severin, focul se manifestă în podul clădirii şi nu sunt victime omeneşti.

‘Se intervine cu patru echipaje de pompieri cu trei autospeciale de stingere cu apă şi spumă şi o autospecială de stingere cu scară’, a precizat ISU Caraş-Severin.

Locul incendiului este destul de greu accesibil, iar dacă va fi nevoie se vor suplimenta echipele de intervenţie.

Fumul care se degajă de la locul incendiului se poate observa de la mare distanţă.

ACTUALIZARE:

Incendiul a fost lichidat, la faţa locului rămânând, peste noapte, un echipaj al pompierilor militari care va supraveghea zona.

“Incendiul a fost lichidat, în totalitate, fără să mai existe pericolul extinderii acestuia. Echipajele se retrag la bază. Mai rămâne un singur echipaj pentru asigurarea zonei şi pentru îndepărtarea resturilor rezultate în urma arderii suprastructurii care a luat foc”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Caraş-Severin, Adrian Manofu.

Pompierii cărăşeni au acţionat la faţa locului cu cinci maşini de stingere şi o autoscară. Pentru localizarea şi stingerea incendiului, în sprijinul echipajelor operative au fost trimise alte două autoscări şi două maşini de stingere de la ISU Timiş.
SURSA : http://www.radiotimisoara.ro

Incendiu Palatul Administrativ - Reșița

18 august, 2020 - Incendiu puternic in Resita , Palatul Administrativ

... 5 autospeciale de stingere, 2 autospeciale de interventie si salvare la inaltime si 27 de pompieri militari caraseni gata de actiune ... incendiul a fost lichidat in mai putin de 3 ore de la izbucnirea lui.

Publicată de ISU Caraş-Severin pe Joi, 20 august 2020

Huliganismul de tip social-media devine, observ, o chestiune de bonton in randul unor categorii sociale alcatuite din...

Publicată de Anca Balint pe Joi, 20 august 2020

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 21-08-2020 07:40 AM de Homefire News.)
21-08-2020 07:07 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: apca2003 , dragos , Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: I.S.U. "Semenic" al Judetului Caras Severin - Homefire News - 21-08-2020 07:07 AM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Astăzi 06:46 PM
» Mesaje: 546
» Vizualizări: 747122
Salvare animale
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 06:45 AM
» Mesaje: 335
» Vizualizări: 511495
Prietenii pompierilor...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 06:13 AM
» Mesaje: 123
» Vizualizări: 155277
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:42 PM
» Mesaje: 1138
» Vizualizări: 1422939
Oameni care salvează vieţ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:03 AM
» Mesaje: 260
» Vizualizări: 479112
Poligoane / Simulatoare /...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 06:42 AM
» Mesaje: 121
» Vizualizări: 232272
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-04-2024 08:16 PM
» Mesaje: 251
» Vizualizări: 322709
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
15-04-2024 07:50 PM
» Mesaje: 758
» Vizualizări: 1038034
Asociația Civică „ ACVILA...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
15-04-2024 05:58 AM
» Mesaje: 43
» Vizualizări: 1034
I.S.U. "Gl. Ieremia Grigo...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompi
15-04-2024 05:38 AM
» Mesaje: 86
» Vizualizări: 116417

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro