Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 33 voturi - 4.88 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,624
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19009 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #11
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Cred ca AlexStiffler generalizeaza ! Sunt de acord ca sunt colegi salab pregatiti ..si din sursa externa si din scoala , dar nu trebuie generalizat !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
16-10-2010 02:17 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
AlexStiffler Offline
Membru junior
**

Mesaje: 27
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 13 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #12
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Asta e clar... nu spun de toti ... dar exista si asemenea exemple negative... din scoala cei nepregatiti sunt cei care au venit motivatii find de salariu sau timpul liber ... cei care au trecut prin scoala doar asa " Dormi copile dormi in pace scoala tot Major te face ! " dar si aia stiu totusi elemente de baza zic eu . Oricum raman la parerea mea ca scoala e mama invataturii si in cazul nostru !

Lucrurile importante sunt intotdeauna simple !
16-10-2010 09:06 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,374
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #13
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Da, avem si noi uscaturile noastre. Stai linisit, ca am vazut fosti colegi de scoala care au trecut prin ea si nu stiau nici macar majoritatea elementelor de baza!

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

21-10-2010 02:45 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
gonzor Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 2
Given 21 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #14
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Nu mai e ceea ce a fost odata la pompieri. E jale, au inceput sa renunte multi la aceasta meserie din cauza salariilor mizere.
Sper sa se schimbe lucruriile pe viitor in mai bine.
29-10-2010 07:37 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,374
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #15
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Mulți am dori ca treaba asta să se rezolve pr viitor.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

30-10-2010 07:46 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
gonzor Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 2
Given 21 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #16
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Pacat e o meserie frumoasa, eu am dat ex anul acesta la Boldesti dar nu am reusit sa am media destul de mare ca sa intru. Ppoate ca o sa mai incerc si la anul. Imi place aceasta meserie e frumoasa dar si riscanta.
31-10-2010 11:33 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,624
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19009 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #17
Pentru Recruti -Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu
[Imagine: siglaBoldesti.jpg]

Pentru recrutare, fiecare candidat va depune la Biroul resurse umane al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta din judetul de resedinta un dosar plic cuprinzand urmatoarele documente:
* Cererea de inscriere si CV;
* Diploma de bacalaureat (copie legalizata) - pentru absolventii din seriile anterioare sau adeverinta (original) care atesta absolvirea liceului cu diploma de bacalaureat (trebuie mentionate media generala obtinuta la examenul de bacalaureat, mediile obtinute pe fiecare an de studiu si media la purtare) pentru candidatii care au absolvit in 2009;
* Foaia matricola pentru clasele IX-XII / IX-XIII (copie legalizata);
* Copii ale actului de identitate (C.I./B.I.), carnetului de munca si, daca este cazul, livretului militar;
* Copii legalizate ale certificatului de nastere ale candidatului, sotiei si fiecarui copil, a certificatului de casatorie, precum si ale hotararilor judecatoresti privind starea civila;
* Autobiografia si tabelul nominal cu rudele candidatului;
* Cazierul judiciar al candidatului;
* Caracterizarea de la ultimul loc de munca, respectiv din institutia de invatamant in cazul absolventilor in primul an de la absolvire;
* Trei fotografii 3/4 si doua fotografii color 9X12;
* Fisa medicala de incadrare in Ministerul Administratiei si Internelor
* Copie a permisului de conducere categoriile B,C,CE, sau copie a permisului de conducere si psiho-testul auto (testarea psihotehnica) pentru categoriile care nu sunt detinute de candidat (dintre cele enumerate anterior). Psiho-testul auto care sa ateste capacitatea de a conduce autovehicule din categoriile B,C,CE (pentru candidatii care nu detin permis de conducere);
* Declaratia de confirmare a cunoasterii si acceptare a conditiilor de recrutare.

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-02-2011 03:33 PM de Covalciuc Bogdan.)
15-11-2010 09:44 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
gonzor Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 2
Given 21 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #18
RE: Pentru Recruti -Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu
Buna seara am si eu o intrebare . Aveti cumva idee daca se vor mai face incadrari directe (subofiteri) in 2011?
10-12-2010 08:52 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,624
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19009 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #19
RE: Pentru Recruti -Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu
(10-12-2010 08:52 PM)gonzor Scris:  Buna seara am si eu o intrebare . Aveti cumva idee daca se vor mai face incadrari directe (subofiteri) in 2011?
Glumesti ?... pe ce lume traiesti !..NU cu "n" mare !
Citat:"Ne-am propus ca tinta pentru anul acesta sa restructuram cel putin 70.000 de posturi din sectorul bugetar, ceea ce se traduce intr-o revenire a salariilor, in 2011, la nivelul actual. Ne gandim sa reducem din nou numarul de bugetari anul viitor cu 125.000, insa, deocamdat, nu s-a luat o decizie in acest sens, pentru ca asteptam semnale din teritoriu", a spus Vass consilierul premierului Boc.

PS...si cred ca nici nu vor mai angaja vreodata "in felul acesta" !...viitorul este Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu ..asa este normal si corect !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 10-12-2010 10:08 PM de Covalciuc Bogdan.)
10-12-2010 10:05 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Doru Offline
Administrator
********

Mesaje: 748
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 1210
Given 763 thank(s) in 156 post(s)

Mesaj: #20
RE: Pentru Recruti -Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu
(10-12-2010 10:05 PM)Covalciuc Bogdan Scris:  PS...si cred ca nici nu vor mai angaja vreodata "in felul acesta" !...viitorul este Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila Pavel Zaganescu ..asa este normal si corect !

Bogdan, sunt oarecum de acord cu tine, dar, daca si la acea scoala se intra ....stii tu cum, unde ajungem?

Nu sunt adeptul ideii ca doar cei care au absolvit o scoala de specialitate sunt capabili sa fie pompieri( ma refer la situatia actulala), ci pot fi pompieri si oameni care nu au nici o legatura cu acea scoala, dar sunt apti din punct de vedere phihic, intelectual si fizic.
La ce foloseste unul care a terminat scoala de pompieri, asa, taras-grapis, daca el pana cand se pensioneaza este tot un....ma abtin?

Important este sa se faca o selectie riguroasa, testele de aptitudini sa fie asa cum ar trebui sa fie( nu sa faca mia de metri in 5 minute si nici sa te intrebe la psihologic, scris, daca visezi urat noapte sau daca ...mai stiu eu ce si sa se mai uite cei care examineaza si daca unii candidati stiu sa scrie romaneste).

Este cam mult de discutat pe tema asta Smile

P.S. sunt in totalitate de acord sa se angajeze si din surse externe pentru ca in ultimii ani am reusit sa fac diferente intre si ...intre. Singura conditie este sa fie corectitudine.

Afla cum sa te comporti pe forum
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-12-2010 01:06 AM de Doru.)
11-12-2010 01:06 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Legea nr. 80/1995-Statutu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 08:05 AM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 283412
Machete autospeciale pomp...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:39 AM
» Mesaje: 150
» Vizualizări: 198
„Nu există pădure fără u...
Ultimul mesaj a fost postat de: Aggressive Firefighter
Ieri 08:43 PM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 10248
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029871
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25542
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5368
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 5
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1918
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9454
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 07:31 AM
» Mesaje: 246
» Vizualizări: 318089

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro