Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 11 voturi - 4.82 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
Autor Mesaj
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #1
Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
In ultima perioada , datorita numarului mare de plecari din cadrul trupelor , au aparut deficiente in operare al unitatilor de interventi si au inceput sa apara poziti scoase la concurs de ISU judetene si nu numai .
In acest topic sper sa afisam posturile scoase la concurs si datele de participare la ele . Pentru ca cei intereseati sa poata ocupa aceste posturi .

Si astfel dau startul la primele posturi

Anunt Concurs

18-04-2014 11:59 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #2
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
Posturi de trecere de la subofiter la ofiter , dar dupa urmarea cursurile Academiei de Politie si la final incadrat la Jandarmeria Romana ca ofiter


A D M I T E R E A
2 0 1 4




- Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti:

o 5 locuri pentru învăţământul cu frecvenţă redusă PENTRU SUBOFIŢERII ŞI MAIŞTRI MILITARI ÎNCADRAŢI ÎN UNITĂŢILE MINISTERULUI AFACERILOR INTERNE;


Condiţii şi criterii specifice de recrutare pentru urmarea studiilor universitare de licenţă, învăţământ cu frecvenţă redusă:
• să fie apţi din punct de vedere medical, fizic şi psihic (verificările privind starea de sănătate, fizică şi psihică vor fi efectuate de către structurile de specialitate ale Ministerului Afacerilor Interne);
• să aibă recomandarea şefului nemijlocit şi a şefului cu competenţe de aprobare a evaluării performanţelor profesionale individuale;
• să aibă aprobarea şefului/comandantului unităţii pentru participarea la concursul de admitere la Academia de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza”, forma de învăţământ cu frecvenţă redusă;
• au fost apreciaţi în anul anterior participării la concursul de admitere cu calificativul de foarte bun;
• să nu fie puşi la dispoziţie sau suspendaţi din funcţie în condiţiile art. 89 din Legea nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare, cu modificările şi completările ulterioare;
• nu sunt sub efectul unei sancţiuni disciplinare;
• nu se află în concediu fără plată, potrivit prevederilor art.14.1 alin. (2) din Legea nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare, cu modificările şi completările ulterioare, respectiv nu se află în concediu de creştere a copilului;
• sã aibã vârsta de pânã la 27 de ani împliniţi în anul participării la concursul de admitere;
• sã aibã înãlţimea de minimum 1,70 m bãrbaţii şi 1,65 m femeile;
• nu urmează sau nu au absolvit, în sistemul public de învăţământ superior, studii universitare de lungă durată, studii universitare de licenţă sau echivalente acestora, pe locurile fără taxă.

Candidaţilor care nu îndeplinesc condiţiile legale şi criteriile specifice stabilite de actele normative în vigoare nu li se mai întocmesc dosare de recrutare.
Candidaţilor aflaţi în situaţia prevăzută în aliniatul de mai sus, li se comunicã în scris motivul/motivele respingerii cererii, respectiv al/ale îndepãrtãrii/exmatriculãrii.
Pentru candidaţii care nu au promovat testarea psihologică/psihotehnică sau au fost declaraţi ,,inapt medical” recrutarea încetează.

Dosarul de recrutare conţine următoarele documente transmise de candidat:
a) cererea de înscriere şi C.V.;
b) copii legalizate ale documentelor care atestã nivelul studiilor absolvite;
c) copii ale actului de identitate, carnetului de muncã şi, dacã este cazul, livretului militar;
d) copii legalizate ale certificatului de naştere ale candidatului, soţului/soţiei şi fiecărui copil, a certificatului de cãsãtorie, precum şi ale hotărârilor judecătoreşti privind starea civilã;
e) autobiografia şi tabelul nominal cu rudele candidatului;
f) cazierul judiciar;
g) caracterizarea de la ultimul loc de muncã, respectiv din instituţia de învăţământ în cazul absolvenţilor în primul an de la absolvire;
h) 3 fotografii tip buletin de identitate;
i) douã fotografii color 9 x 12 cm;
j) fişa medicalã-tip de încadrare în Ministerul Afacerilor Interne;
k) certificatul de examinare psihologicã;
l) declaraţia de confirmare a cunoaşterii şi acceptării condiţiilor de recrutare.
m) declaraţie notarială din care să rezulte că nu au mai beneficiat de subvenţie din fondurile publice pentru urmarea unui program de studii universitare de licenţă;
n) în situaţia în care a absolvit sau a urmat cursurile unei instituţii de învăţământ superior candidatul va conexa la dosar o adeverinţă de la acea instituţie de învăţământ care să ateste regimul de finanţare al cursurilor urmate;


Pentru mai multe detalii se pot accesa următoarele site-uri:


o Academia de poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti - http://www.academiadepolitie.ro;
18-04-2014 05:42 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Homefire News
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #3
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-04-2014 07:23 PM de Pompier_anonim.)
23-04-2014 07:14 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #4
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
29-04-2014 09:23 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Miguel SERVANTes Offline
Membru activ
***

Mesaje: 52
Alăturat: Feb 2014
Locatie:
Thanks: 43
Given 37 thank(s) in 18 post(s)

Mesaj: #5
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
(29-04-2014 09:23 AM)Pompier_anonim Scris:  

SGIS Isu Bucuresti



Isu Bucuresti

Sa aiba calificativul FOARTE BUN??? Nu mai e valabila treaba asta....
29-04-2014 01:13 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,624
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19009 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #6
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
A N U N Ţ
În conformitate cu art. 5 alin. (3), art. 6 lit. b) - d), art. 32, art. 40, art. 41 şi Anexa nr. 2 din Ordinul min istrului afacerilor interne nr. 665/2008 privind unele activităţi de management resurse umane în unităţile Ministerului Afacerilor Interne, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Dobrogea” al judeţului Constanţa cu sediul în municipiul Constanţa, str. Mircea cel Bătrân, nr.110, jud. Constanţa, organizează concurs sau examen, după caz, pentru ocuparea a două posturi vacante prevăzute cu funcţii de conducere, prin recrutare şi selecţie din sursă internă a subofiţerilor de la nivelul structurilor Ministerului Afacerilor Interne, care corespund cerinţelor generale şi specifice prevăzute de fişa postului, după cum urmează:
- Subofiţer şef gardă intervenţie-stingere la Detaşamentul de Pompieri Constanţa Port (și conducător auto autospeciale);
- Subofiţer şef gardă intervenţie-stingere la Detaşamentul de Pompieri Constanţa Port – Garda 2 de Intervenţie Chirnogeni (și conducător auto autospeciale);


Anunt Concurs Sef GIS



Tematica Post SEF GIS


"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 30-04-2014 07:39 AM de Covalciuc Bogdan.)
30-04-2014 07:30 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier_anonim Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 105
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 0
Given 56 thank(s) in 23 post(s)

Mesaj: #7
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
Anunt selectie pentru un post de subofiter administrativ principal in cadrul Biroului Derulare Contracte, Gestiuni si Depozite - Baza pentru Logistica
Data publicarii: 2014-05-07
Anunt selectie pentru un post de subofiter administrativ principal in cadrul Biroului Derulare Contracte, Gestiuni si Depozite - Baza pentru Logistica
Anunt selectie pentru un post de subofiter administrativ principal in cadrul Biroului Echipare si Hranire - Baza pentru Logistica
Data publicarii: 2014-05-07
Anunt selectie pentru un post de subofiter administrativ principal in cadrul Biroului Echipare si Hranire - Baza pentru Logistica
Anunt selectie pentru 2 posturi de subofiter conducator autospeciale in cadrul Serviciului Suport Tehnic - Baza pentru Logistica
Data publicarii: 2014-05-07
Anunt selectie pentru 2 posturi de subofiter conducator autospeciale in cadrul Serviciului Suport Tehnic - Baza pentru Logistica
Anunt selectie pentru un post de subofiter tehnic principal in cadrul Biroului Administrare Patrimoniu Imobiliar - Baza pentru Logistica
Data publicarii: 2014-05-07
Anunt selectie pentru un post de subofiter tehnic principal in cadrul Biroului Administrare Patrimoniu Imobiliar - Baza

Cei interesati mai multe detalii pe Posturi
10-05-2014 01:51 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
silviutacaciuc
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #8
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
Pot sa pun o intrebare?Daca aceste posturi sunt recrutate din sursa interna si sunt prelucrate cu intreg personalul,de ce mai apar aici pe acest topic?Teoretic,toti cei din sistem stiu de ele,cei din afara nu au acces.Care e logica?
10-05-2014 03:40 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,624
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6420
Given 19009 thank(s) in 7934 post(s)

Mesaj: #9
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
(10-05-2014 03:40 PM)silviutacaciuc Scris:  Pot sa pun o intrebare?Daca aceste posturi sunt recrutate din sursa interna si sunt prelucrate cu intreg personalul,de ce mai apar aici pe acest topic?Teoretic,toti cei din sistem stiu de ele,cei din afara nu au acces.Care e logica?
Teoretic, ai dreptate ...practic, nu este asa . Adica ...nu sunt " prelucrate " cu intreg personalul .Pe forum fiind multi pompieri militari fireman11...aceasta este logica .

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 10-05-2014 03:50 PM de Covalciuc Bogdan.)
10-05-2014 03:48 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
silviutacaciuc
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #10
RE: Avizier posturi scoase la concurs de I.S.U sau MAI
Inseamna ca vinovatii sunt cei care sunt in garda si nu aud sau cei plecati in misiuni de monitorizare.Hai,Bogdan,zau asa!Eu propun sa se posteze aici toate anunturile referitoare la agenti de politie,politie de frontiera sau jandarmi.Tot respectul pt ce faceti.Dar este inutil.Pe cuvant!
10-05-2014 07:41 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Legea nr. 80/1995-Statutu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 08:05 AM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 283307
Machete autospeciale pomp...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 07:39 AM
» Mesaje: 150
» Vizualizări: 198
„Nu există pădure fără u...
Ultimul mesaj a fost postat de: Aggressive Firefighter
Ieri 08:43 PM
» Mesaje: 90
» Vizualizări: 10248
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 10:01 AM
» Mesaje: 757
» Vizualizări: 1029859
Ghidul carierei cadrelor ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:28 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 25531
Normativ privind asigurar...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:32 AM
» Mesaje: 2
» Vizualizări: 5368
Volei interarme
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:03 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 5
S.P.S.U. Speed Fire Prote...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:06 AM
» Mesaje: 1
» Vizualizări: 1918
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 08:02 AM
» Mesaje: 4
» Vizualizări: 9454
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
27-03-2024 07:31 AM
» Mesaje: 246
» Vizualizări: 318035

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro