Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri

Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 10 voturi - 4.7 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raed Arafat
Autor Mesaj
HomefireNews Offline
Old firefighter Moderator

Alăturat: Nov 2010
Given 3730 thank(s) in 2290 post(s)

RE: Raed Arafat
Șeful DSU, Raed Arafat, a vorbit despre posibilitatea de a fi demis din funcție, dar și despre cei care pot lua o astfel de decizie. Oficialul recunoaște că poate fi demis în orice moment de către Guvern, iar dacă se va întâmpla acest lucru, nu se va opune.

[Imagine: raed-arafat-538x332.jpg]

Citat:”Se fac presiuni să fiu dat jos. Nu sunt o persoană comodă. Când ți se spune să părăsești o echipă, ți se pare. Dar acesta este un lucru pe care poate să îl facă orice guvern pentru că este doar o poziție. Pot fi demis oricând. Nu mă poate demite decât premierul”, a spus Raed Arafat.

Chestionat de moderator dacă crede că se mai bucură de susținerea populară din vremea președintelui Băsescu, când lumea a ieșit în stradă pentru a-l apăra, demnitarul a mărturist că se îndoiește de acest lucru.

Arafat: Nu am de gând să intru în politică
Raed Arafat a oferit răspunsul la o altă chestiune de interes public. Acesta a confirmat că nu are de gând să intre în politică. Nu am de gând să intru în politică.

Totodată, șeful DSU a subliniat că din cauza presei, mulți au înțeles că el a fost singurul responsabil pentru deciziile controversate, când de fapt, deciziile au fost luate mereu la nivel politic și legislativ. În acest sens a menționat procesul pe care l-a câștigat, dar și faptul că i-a fost frică să nu fie agresat pe stradă din cauza proliferării informațiilor tip fake news.

Arafat: M-am temut că am să fiu agresat
„A fost o campanie extrem de gândită ca decizia să pară a unui singur om. La unele posturi media, de dimineață până seara ”Ce a făcut Arafat”, ”Ce a decis Arafat”. Nu spun că a fost o intenție de a mă expune. Așa a fost tratată problema, în special mediatic. Nici măcar ministrul Sănătății, nici măcar eu și nici prim-ministrul nu au luat o decizie singuri.

Percepția publică este dată de ”manipularea”, îmi pare rău să zic, a media. Cu unul dintre ei am câștigat deja un proces. Am ajuns la faza în care chiar era ceva absurd. Era o îndemnare la ură. Chiar mă gândeam dacă vine cineva să mă agreseze”, a mai spus demnitarul, conform evz.ro
SURSA info : https://www.bugetul.ro

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
28-12-2021 07:06 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 

Săritură forum:

Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.

Parolă

Ultimele subiecte
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: HomefireNews
Ieri 08:59 PM
» Mesaje: 1027
» Vizualizări: 893194
Intervenţii / Diverse / I...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 04:11 PM
» Mesaje: 222
» Vizualizări: 237235