Evaluarea subiectului:
- 11 voturi - 4.64 în medie
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Autospeciale noi - Autospeciale destinate intervenției la incendii și dezastre
|
Autor |
Mesaj |
HomefireNews
Old firefighter Moderator
      
Mesaje: 5,873
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 5308
Given 3413 thank(s) in 2086 post(s)
|
RE: Autospeciale noi - Autospeciale destinate interventiei la incendii si dezastre
Judeţele Moldovei pun bani la puşculiţă pentru şase autospeciale de intervenţii şi salvare de la înălţime
Citat:Cele şase judeţe din regiunea de nord-est trebuie să voteze câte un proiect de hotărâre prin care să aloce fiecare în jur de 59.000 de lei pentru achiziţia unor maşini moderne.
Reprezentanţii Asociaţiei EURONEST, care gestionează fondurile europene destinate dotării inspectoratelor pentru situaţii de urgenţă din Moldova, au anunaţat că au primit aprobarea Agenţiei pentru Dezvoltare Regională Nord-Est pentru un alt proiect ce va fi derulat cu bani nerambursabili .
Pentru investiţii de 17,6 milioane de lei, fiecare judeţ din Moldova trebuie să achite o contribuţie de aproape 59.000 de lei, dar şi să asigure 2,8 milioane de lei, bani ce vor fi decontaţi ulterior.Consilierii judeţeni ieşeni vor vota acest proiect miercuri, 26 septembrie.
Proiectul va fi implementat în perioada 2012-2014 şi vizează cumpărarea a şase autospeciale de intervenţie şi salvare de la înălţime. Asociaţia EURONEST a mai accesat bani pentru două mega-proiecte cu fonduri europene.
SURSA : http://www.adevarul.ro
"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
|
|
04-10-2012 03:56 PM |
|
{myadvertisements[zone_3]}
Mesaje în acest subiect |
RE: Autospeciale noi - Autospeciale destinate interventiei la incendii si dezastre - HomefireNews - 04-10-2012 03:56 PM
|
|
Bine ai venit, Vizitator! |
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.
|
Sustinem |  |
 |
|