Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 9 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Șerban Cantacuzino" al Județului Prahova
Autor Mesaj
maf150 Offline
Moderator
*******

Mesaje: 2,635
Alăturat: Apr 2011
Locatie:
Thanks: 2309
Given 1298 thank(s) in 599 post(s)

Mesaj: #58
RE: I.S.U. "Serban Cantacuzino" al Judetului Prahova
Citat:ISU te informează

06.01.2012, ora 19:17 – incendiu casă particulară în comuna Podenii Noi
În comuna Podenii Noi, sat Mehedinţa, echipajele de pompieri au intervenit cu două autospeciale de lucru cu apă şi spumă pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă particulară, proprietar C. Ionuţ.
A ars acoperişul locuinţei pe o suprafaţă de aproximativ 25 mp.
Pompierii au salvat bunuri în valoare de aproximativ 250.000 lei, valoarea pagubelor fiind de 70.000 lei.
Cauza probabilă: coş de fum amplasat ori neprotejat termic faţă de materiale combustibile.
Din fericire în urma incendiului nu s-au înregistrat victime.
- 06.01.2012, ora 23:39 – degajare copac în localitatea Sinaia
În localitatea Sinaia, strada Sitarilor, echipajele de pompieri au acţionat cu mijloace de primă intervenţie pentru îndepărtarea unui copac căzut peste un autoturism.
Din fericire nu s-au înregistrat victime.
- 07.01.2012, ora 04:25 – degajare copac în comuna Ariceştii Rahtivani –DN72
În comuna Ariceştii Rahtivani – DN72, echipajele de pompieri au acţionat cu mijloace de primă intervenţie pentru îndepărtarea unui copac căzut pe partea carosabilă.
Din fericire nu s-au înregistrat victime.
- 07.01.2012, ora 11:48 – incendiu anexă gospodărească în municipiul Ploieşti
În municipiul Ploieşti, strada Mesteacănului, echipajele de pompieri au intervenit cu trei autospeciale de lucru cu apă şi spumă pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească, proprietar D Maria.
Au ars aproximativ 20 mp anexă gospodărească (afumătoare), incendiul propagându-se la acoperisul imobilului vecin pe o suprafaţă de aproximativ 30mp.
Pompierii au salvat bunuri în valoare de aproximativ 350.000 lei, valoarea pagubelor fiind de 50.000 lei.
Cauza probabilă: depozitarea cenuşei şi a jarului nestins în apropierea materialelor combustibile.
Din fericire în urma incendiului nu s-au înregistrat victime.
- 07.01.2012, ora 15:23 – incendiu acoperiş societate comercială în municipiul Ploieşti
În municipiul Ploieşti, strada Mihai Bravu, echipajele de pompieri au intervenit cu trei autospeciale de lucru cu apă şi spumă pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la o societate comercială.
A ars acoperişul construit din lemn cu învelitoare ţiglă ceramică pe o suprafaţă de aproximativ 50 mp.
Pompierii au salvat bunuri în valoare de aproximativ 3.000.000 lei, valoarea pagubelor fiind de 250.000 lei.
Cauza probabilă: coş de fum amplasat ori neprotejat termic faţă de materiale combustibile.
Din fericire în urma incendiului nu s-au înregistrat victime.
- 08.01.2012, ora 17:22 – incendiu casă particulară în municipiul Câmpina
În municipiul Câmpina, strada Aleea Siviculturii, echipajele de pompieri au intervenit cu trei autospeciale de lucru cu apă şi spumă pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă particulară, proprietar C. Antonie.
Au ars: acoperişul construit din lemn cu învelitoare tablă pe o suprafaţă de aproximativ 200 mp, obiecte de uz casnic şi gospodăresc şi documente personale.
Pompierii au salvat bunuri în valoare de aproximativ 150.000 lei, valoarea pagubelor fiind de 60.000 lei.
Cauza probabilă: coş de fum amplasat ori neprotejat termic faţă de materiale combustibile.
Din fericire în urma incendiului nu s-au înregistrat victime.
Echipajele SMURD au intervenit în 50 cazuri de urgenţă medicală. În toate cazurile, paramedicii au acordat primul ajutor medical calificat, persoanele fiind monitorizate şi transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe, în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.

SURSA:http://www.ploiestiri.ro/2012/01/09/isu-te-informeaza/
09-01-2012 04:33 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: I.S.U. - Tomalex - 16-05-2011, 07:25 PM
RE: I.S.U. - Nimeni - 16-05-2011, 07:28 PM
RE: I.S.U. "Serban Cantacuzino" al Judetului Prahova - maf150 - 09-01-2012 04:33 PM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
ACCIDENTELE RUTIERE si pr...
Ultimul mesaj a fost postat de: Baloo
Astăzi 06:24 AM
» Mesaje: 177
» Vizualizări: 246270
Universul credinței
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompi
Astăzi 06:00 AM
» Mesaje: 162
» Vizualizări: 32956
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 05:25 AM
» Mesaje: 83
» Vizualizări: 130452
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:53 AM
» Mesaje: 41
» Vizualizări: 62073
Activitatea de voluntaria...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:35 AM
» Mesaje: 18
» Vizualizări: 34698
I.S.U. "Avram Iancu" al J...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:42 PM
» Mesaje: 353
» Vizualizări: 429237
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:42 AM
» Mesaje: 550
» Vizualizări: 751846
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:33 AM
» Mesaje: 29
» Vizualizări: 36588
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:17 AM
» Mesaje: 542
» Vizualizări: 114916
Școala de Subofițeri de P...
Ultimul mesaj a fost postat de: Tablagiu
Ieri 06:25 AM
» Mesaje: 1401
» Vizualizări: 1409292

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro