Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri

Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 4 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U.'Dealul Spirii' Bucureşti-Ilfov
Autor Mesaj
Doru Offline
Administrator

Alăturat: Aug 2010
Given 744 thank(s) in 150 post(s)

I.S.U. "Dealu Spirii" al Municipiului Bucuresti
Ministrul Administraţiei şi Internelor, Vasile Blaga, a participat astăzi, 25 august a.c., la ceremonia de avansare în gradul militar următor a celor şapte pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealu Spirii” al Municipiului Bucureşti.

Citat:Cu acest prilej, ministrul Vasile Blaga le-a mulţumit pompierilor care au intervenit, în primele momente, la misiunea de stingere a incendiului izbucnit în incinta Spitalului Clinic de Obstetrică şi Ginecologie „Prof.dr. Panait Sârbu” Bucureşti pentru „curajul, altruismul şi spiritul de sacrificiu” de care au dat dovadă, apreciind, totodată, modul profesionist în care au acţionat şi celelalte structuri ale MAI.

„Mulţumesc şi celorlalţi colegi din Poliţie, Jandarmerie, Poliţie Rutieră (...) Sistemul integrat de intervenţie, pentru care am insistat atât, îşi arată eficienţa”, a adăugat ministrul Blaga.

De asemenea, ministrul Administraţiei şi Internelor a insistat asupra necesităţii continuării controalelor pe linia prevenirii incendiilor, la toate unităţile sanitare, amintind că, în acest sens, a fost semnat un ordin comun cu Ministerul Sănătăţii.

În acest context, ministrul Vasile Blaga a mai spus că, în primele luni ale anului, inspectoratele pentru situaţii de urgenţă judeţene şi al municipiului Bucureşti au efectuat controale de prevenire a incendiilor la circa 1.500 unităţi din domeniul sănătăţii (spitale, policlinici, clinici, dispensare, etc.), pentru neregulile constatate fiind aplicate 1.585 sancţiuni contravenţionale.

În cadrul ceremoniei de astăzi au fost avansaţi la gradul de căpitan, locotenentul Florin Tiberiu Chirea, la gradul de plutonier adjutant şef, plutonierul adjutant Cristian Manole Vîlcu, la gradul de plutonier adjutant, plutonierul major Petrişor Ştefan, la gradul de plutonier major, plutonierii Lucian Stamate, Marius-Ionuţ Simionescu, Cristian Constantin Nicolae şi Marian-Aurel Dumitru.

sursa:comunicare.mai

Afla cum sa te comporti pe forum
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-12-2014 07:28 AM de HomefireNews.)
26-08-2010 10:42 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: alexroman5 , apca2003
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 

Mesaje în acest subiect
I.S.U. "Dealu Spirii" al Municipiului Bucuresti - Doru - 26-08-2010 10:42 AM
Accident Pipera - igabi100 - 18-07-2013, 02:34 PM

Săritură forum:

Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.

Parolă

Ultimele subiecte
IFEX -Fire Fighting Tech...
Ultimul mesaj a fost postat de: HomefireNews
Astăzi 10:26 AM
» Mesaje: 41
» Vizualizări: 44514
SMURD Giurgiu
Ultimul mesaj a fost postat de: HomefireNews
Astăzi 09:40 AM
» Mesaje: 19
» Vizualizări: 16966