Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 13 voturi - 3.62 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ore suplimentare
Autor Mesaj
shrekulpompi Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 491
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 52
Given 170 thank(s) in 45 post(s)

Mesaj: #161
RE: Ore suplimentare
La faza cu cele 16 ore in zilele de dupa tura lucrurile sunt invaluite in ceata. NORMAL , noua ni se da liber o tura LUCRATA. Liberul trebuie sa reflecte in OGLINA tura lucrata. Adica daca noi lucram 24 ore ( o tura ) si apoi stam 2 zile acasa , LIBERUL trebuie sa fie EXACT tura lucrata cu numarul de ore aferent. O sa vedem spre finalul lunii Martie cum o sa stea lucrurile .
24-02-2015 07:18 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
ivan Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 3
Alăturat: Jan 2015
Locatie:
Thanks: 0
Given 3 thank(s) in 2 post(s)

Mesaj: #162
RE: Ore suplimentare
Va salut. As dori sa stiu daca conform Legii-cadru Nr.284 din 28 decembrie 2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice publicata in Monitorul Oficial nr.877 din 28 decembrie 2010 la Anexa VII. Art.34 care prevede ca: Maistri militari ,subofiterii,soldatii si gradatii voluntari, agenti de politie si cei din sistemul administratiei penitenciarelor si personalul contractual care desfasoara activitati de CONDUCATORI DE AUTOVEHICULE, inclusiv cei care conduc motociclete cu atas ,care, prin natura muncii lucreaza peste programul normal de lucru, inclusiv in zilele de repaus saptamanal sau in zilele in care, in conformitate cu reglementarile in vigoare, nu se lucreaza ,si carora NU LI SE POATE ACORDA TIMP LIBER CORESPUNZATOR AU DREPTUL la o COMPENSATIE de 5-25 % din solda de functie/salariul de functie/ salariul de baza, in conformitate cu normele metodologice aprobate prin ordin al ordonatorului principal de credite. Se va da acest spor ? Va multumesc.
24-02-2015 10:11 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: nicocorsar
{myadvertisements[zone_3]}
faninter Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 45
Given 45 thank(s) in 34 post(s)

Mesaj: #163
RE: Ore suplimentare
Cu argumente pertinente, fara patima, lucrurile se vor clarifica. Eu cred ca majoritatea decidentilor sunt bine intentionati. Sa avem putina rabdare si intelegere! Actiunea e mai benefica decat amanarea rezolvarii problemelor. Important ca si celelalte probleme din sistem sa provoace dezbateri profesioniste, ca doar profesionisti vrem sa fim.

Uneori cred, alteori nu, ca cei ce se tem de cea ce spera, si spera stiind ca se tem.
24-02-2015 11:47 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Doru
{myadvertisements[zone_3]}
neopetre Offline
Membru junior
**

Mesaje: 47
Alăturat: Jun 2011
Locatie:
Thanks: 3
Given 41 thank(s) in 20 post(s)

Mesaj: #164
RE: Ore suplimentare
Mesaj pentru cei care cred ca pe acest forum sunt doar niste baliverne:

"Știi când vei putea avea o părere obiectivă despre un om? Atunci când vei trăi în locul lui. Când vei suferi în locul lui sau când te vei bucura în locul lui. Când vei munci în locul lui și când vei face sacrificii în locul lui. Când vei trăi fiecare clipă a lui, fiecare regret, fiecare teamă, fiecare durere, fiecare emoție....

Până atunci părerea ta nu valorează nimic."

Acesta nu este sfarsitul. Nici macar inceputul sfarsitului. Este sfarsitul inceputului.
25-02-2015 09:31 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: DANI-EL , siv1984 , Homefire News
{myadvertisements[zone_3]}
asbacan Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 9
Alăturat: Oct 2011
Locatie:
Thanks: 6
Given 11 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #165
RE: Ore suplimentare
Stimati colegi, vin dupa o tura de 24 in dispecerat, interventiile smurd parca se inmultesc de la tura la tura, toate aplicatiile parca nu se mai sfarsesc. Stapanirea la noul nostru program crede ca a rezolvat ceva???? Va amagiti singuri, deja am planificat recuperarile pe martie si se pare ca tot nu suntem suficienti. Conform societatii mergem din mai rau in mai rau. Felicitari Alesilor si Stapanirii ca o sa ne faca sa plecat si in alta parte sau poate la 8 ore. Bafta in continuare....
25-02-2015 12:13 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: dany , nicocorsar
{myadvertisements[zone_3]}
Catta Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 7
Alăturat: May 2012
Locatie:
Thanks: 5
Given 7 thank(s) in 4 post(s)

Mesaj: #166
RE: Ore suplimentare
S-a consultat cineva cu vreun AVOCAT referitor la toata batjocura asta ??? M-ar interesa sa stiu ca eu in scurt timp urmeaza s-o fac !!! Ar trebui fiecare s-o faca pt ca numai asa putem face ceva avem 100 de drepturi si beneficiem de 3 ,iar la obligatii ni se pun in cap n-spe mii de chestii ... ...
25-02-2015 10:52 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: dany
{myadvertisements[zone_3]}
superbase2014 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 25
Alăturat: Jan 2015
Locatie:
Thanks: 5
Given 2 thank(s) in 2 post(s)

Mesaj: #167
RE: Ore suplimentare
Cata si eu o sa o sa o fac........dar o sa trimit si o nota la dna pt abuz in serviciu si dupa plec in pensiefighting
25-02-2015 10:59 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: dany
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,600
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6451
Given 19130 thank(s) in 7959 post(s)

Mesaj: #168
RE: Ore suplimentare
OFF-TOPIC ! [Imagine: offtopic.gif]

Precizări din partea echipei administrative ! [Imagine: stop.gif]

Libertatea de exprimare si Dreptul la opinie

Citat:Libertatea de exprimare în Romania
În România, libertatea de exprimare este garantată prin Constituție. Articolul 30 al Constituției României proclamă:
„Libertatea de exprimare”
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.

Libertatea de exprimare în drept internațional

Citat:Articolul 10 al Convenției pentru apărarea drepturilor omului și a libertăților fundamentale prevede:
1. Orice persoana are dreptul la libertatea de exprimare. Acest drept cuprinde libertatea de opinie si libertatea de a primi sau de a comunica informatii ori idei fara amestecul autoritatilor publice si fara a tine seama de frontiere. Prezentul articol nu impiedica statele sa supuna societatile de radiodifuziune, de cinematografie sau de televiziune unui regim de autorizare.
2. Exercitarea acestor libertati ce comporta indatoriri si responsabilitati poate fi supusa unor formalitati, conditii, restringeri sau sanctiuni prevazute de lege, care constituie masuri necesare, intr-o societate democratica, pentru securitatea nationala, integritatea teritoriala sau siguranta publica, apararea ordinii si pevenirea infractiunilor, protectia sanatatii sau a moralei, protectia reputatiei sau a drepturilor altora pentru a impiedica divulgarea de informatii confidentiale sau pentru a garanta autoritatea si impartialitatea puterii judecatoresti.

[Imagine: rulez.gif]ATENTIE ![Imagine: admin.gif] Va rugăm să să citiți regulamentul forumului si să-l respectați ! Prin nerespectarea acestor reguli riscați închiderea contului, suspendarea sau banarea accesului în acest forum.
Citat:IMPORTANT - Regulament de utilizare a forumului
Acest forum este guvernat de o serie de reguli, care trebuie respectate de catre toti utilizatorii, acestia asumandu-si intreaga responsabilitate in momentul inregistrarii pe acest forum.
Administratorii acestui site isi rezerva dreptul de a selecta utilizatorii, in conditiile in care inscrierea pe acest forum si utilizarea lui nu este un drept al utilizatorilor, ci un privilegiu acordat de catre administratori.
Orice incalcare a regulilor privind modul de folosire a forumului, acorda administratorilor si moderatorilor dreptul de a da avertismente, acestea ducand pana la banarea pe o anumita perioada de timp a unui utilizator sau chiar excluderea acestuia din aceasta comunitate.
Nici un utilizator nu poate invoca faptul ca nu avea cunostinta de acest regulament, intrucat citirea regulilor care guverneaza acest forum este OBLIGATORIE.

Ca sa fiu direct ...ATENTIE la aceste articole din regulamentul forumului
Citat:*Se interzice implicarea unui angajat al Ministerului de Interne in discutiile de pe forum, acuzarea acestuia, in lipsa unor dovezi indubitabile si fara asumarea identitatii si a raspunderii celui care publica aceste date. [Imagine: banned.gif]
Sanctiune: Suspendarea contului.
*Crearea de topicuri care sunt contrare intereselor Romaniei sau instigarea la revolta. [Imagine: banned.gif]
Sanctiune: Suspendarea contului.

Multumim pentru înțelegere !

LINK Citește regulamentul forumului !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
26-02-2015 06:55 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: faninter , Karin
{myadvertisements[zone_3]}
faninter Offline
Membru activ
***

Mesaje: 89
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 45
Given 45 thank(s) in 34 post(s)

Mesaj: #169
RE: Ore suplimentare
S-a consultat cineva cu vreun AVOCAT referitor la toata batjocura asta ???

De regulamente militare nu ati auzit Domnilor Juniori??

Uneori cred, alteori nu, ca cei ce se tem de cea ce spera, si spera stiind ca se tem.
26-02-2015 07:26 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
raul popa Offline
Membru activ
***

Mesaje: 51
Alăturat: Feb 2015
Locatie:
Thanks: 7
Given 17 thank(s) in 12 post(s)

Mesaj: #170
RE: Ore suplimentare
(26-02-2015 07:26 AM)faninter Scris:  S-a consultat cineva cu vreun AVOCAT referitor la toata batjocura asta ???

De regulamente militare nu ati auzit Domnilor Juniori??

am auzit d-le faninter dar din pacate sunt altii mai seniori ca noi care nu dau doi banii pe cei de jos care trag tare si isi risca viata ca sa aibe ei imaginea imaculata!!!
26-02-2015 09:02 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 06:18 AM
» Mesaje: 93
» Vizualizări: 340
I.S.U. "Oltenia" al Judet...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:35 PM
» Mesaje: 109
» Vizualizări: 177257
Respect !.....și suntem d...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:12 PM
» Mesaje: 232
» Vizualizări: 556461
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 06:46 PM
» Mesaje: 546
» Vizualizări: 747253
Salvare animale
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:45 AM
» Mesaje: 335
» Vizualizări: 511636
Prietenii pompierilor...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:13 AM
» Mesaje: 123
» Vizualizări: 155326
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
17-04-2024 07:42 PM
» Mesaje: 1138
» Vizualizări: 1424979
Oameni care salvează vieţ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
17-04-2024 07:03 AM
» Mesaje: 260
» Vizualizări: 479176
Poligoane / Simulatoare /...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
17-04-2024 06:42 AM
» Mesaje: 121
» Vizualizări: 232341
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-04-2024 08:16 PM
» Mesaje: 251
» Vizualizări: 322866

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro