Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 33 voturi - 4.88 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #1
Lightbulb Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcQBoXDJNPRiIdOEM1mWlue...pDJBReGIwI]
Pentru ca in cadrul acestei sectiuni se vorbeste sau se va vorbi despre accesul in profesia noastra, am decis sa deschid drumul celor care vor avea de gand sa ne urmezeSmile.
Dupa cum spune si titlul thread-ului, prima treapta, din punctul meu de vedere, o reprezinta SPZ, cum ii spunem noi, fostii absolventi. Scoala de pompieri si protectie civila "Pavel Zaganescu" Boldesti, are o istorie in ceea ce priveste pregatirea de subofiteri de pompieri. Infiintata in anul 1986, prin O.M.I nr I/05407, pentru a raspunde cererii Corpului Pompierilor Militari: o retea de pregatire a personalului dupa nevoile proprii.
Asta ca o mica informare despre istoricul scolii. Mai multe detalii puteti afla de pe site-ul scolii si anume http://www.scoaladepompieri.ro .
Detalii despre admitere ( conditii de admitere, probele de concurs) puteti afla de pe site-ul IGSU (http://www.igsu.ro), de pe site-urile fiecarui ISUj, de pe site-ul scolii, de la sediul scolii si de la sediul fiecarui inspectorat judetean pentru situatii de urgenta.
In afara de asta, ca absolvent al acestei scoli va stau la dispozitie cu informatii, atat cat stiu si cat imi sta in putere sa va spun.
Contact: verificati profilul.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 10-01-2023 04:50 PM de Homefire News.)
02-09-2010 06:09 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: andrei ovidiu , Homefire News
{myadvertisements[zone_3]}
Doru Offline
Administrator
********

Mesaje: 743
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 1210
Given 763 thank(s) in 156 post(s)

Mesaj: #2
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(02-09-2010 06:09 PM)Coffeeman Scris:  Pentru ca in cadrul acestei sectiuni se vorbeste sau se va vorbi despre accesul in profesia noastra, am decis sa deschid drumul celor care vor avea de gand sa ne urmezeSmile.

Foarte bine ai procedat @Coffeeman. Avem nevoie de astfel de subiecte.
De fapt, avem nevoie de multe subiecte Smile
Multumim.

Afla cum sa te comporti pe forum
02-09-2010 06:58 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Homefire News
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #3
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Anul acesta, cel mai probabil din cauza crizei financiare si nu numai, a fost o concurenta destul de mare pentru SPZ. In jur de 940 de candidati, bineinteles ca la celelalte scoli ( ma refer la politie) au fost cel putin 12000.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

24-09-2010 10:30 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Homefire News
{myadvertisements[zone_3]}
Vantu
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #4
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
La ce salarii sunt in sistem chiar nu stiu dece se inghesuie atata lume sa intre in MAI
30-09-2010 12:53 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #5
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Vântule, mulți se ”înghesuie” pentru un loc de muncă care le permite cât de cât să-și cumpere o pâine cinstită. Ăsta este punctul meu de vedere. Oricum, momentan cei cu școală sunt mai siguri pe locul lor de muncă, chiar dacă sunt ținuți legați de MAI și/sau IGSU pentru o bună perioadă de timp, măcar au unde să se ducă la serviciu.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

06-10-2010 08:05 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Vantu
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #6
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Nu am facut scoala militara dar din povestirile celor care au facut o nu as face niciodata pasul acesta, as alege altceva din care se castiga mai bine.Pentru 1300 de lei nu as face doi ani de scoala militara.
07-10-2010 03:12 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
AlexStiffler Offline
Membru junior
**

Mesaje: 27
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 13 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #7
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Mie unul dupa 1 an de scoala militara mi se pare ca fiind benefica. am fost in stagiul de practica si am ramas surprins despre cunostintele colegiilor de acolo.Erau mai mult decat slabi pregatiti. Intradevar este cam urata viata pe acolo dar pentru a fi un bun profesionist ai nevoie de ea. Sper sa fiu de aceiasi parere si dupa anul acesta !

Lucrurile importante sunt intotdeauna simple !
09-10-2010 01:56 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Vantu
Unregistered

 
Thanks:
Given thank(s) in post(s)

Mesaj: #8
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Cand vei ajunge sa lucrezi cu adevart in sistem ai sa iti dai seama cu adevarat cat de bun este(aia pilosi sunt pusi pe masini care merg la intervantie 1-2 ori pe an si tot ei au salarii de merit, primesc invoiri si parasiri de garnizoana la orice ora, un coleg de facultate merge la examene tu nu poti pentru ca nu ai trecut pe la sefu si multe alte chestii care te dezgusta)
11-10-2010 02:25 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #9
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
@Stiffler: Când spui colegi la ce te referi? foști colegi de școală sau colegi pompieri?

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

16-10-2010 09:29 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
AlexStiffler Offline
Membru junior
**

Mesaje: 27
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 13 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #10
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Ma refer la colegi pompieri . Imi cer scuze ca nu pot posta mai repde dar am acces la internet doar in week-end cand vin acasa ... In stagiu am avut surprinderea ca un subofiter la cererea comandantului de detasament sa aduca amestecatorul de linie sa vina cu alte vreo 3 accesorii diferite total . Facand abstractie de asta nu cred ca este posibil sa intre apa in distribuitor pe iesirea tip B .Asadar parerea mea despre unii incadrati din sursa externa este una foarte proasta !

Lucrurile importante sunt intotdeauna simple !
16-10-2010 12:16 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Salvare animale
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 06:45 AM
» Mesaje: 335
» Vizualizări: 511384
Prietenii pompierilor...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 06:13 AM
» Mesaje: 123
» Vizualizări: 155196
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:42 PM
» Mesaje: 1138
» Vizualizări: 1422777
Oameni care salvează vieţ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:03 AM
» Mesaje: 260
» Vizualizări: 479002
Poligoane / Simulatoare /...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 06:42 AM
» Mesaje: 121
» Vizualizări: 232190
Avizier posturi scoase la...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-04-2024 08:16 PM
» Mesaje: 251
» Vizualizări: 322559
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
15-04-2024 07:50 PM
» Mesaje: 758
» Vizualizări: 1037911
Asociația Civică „ ACVILA...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
15-04-2024 05:58 AM
» Mesaje: 43
» Vizualizări: 1034
I.S.U. "Gl. Ieremia Grigo...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompi
15-04-2024 05:38 AM
» Mesaje: 86
» Vizualizări: 116345
Defrisari terenuri
Ultimul mesaj a fost postat de: paraschivrazvan25
14-04-2024 02:52 PM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 203

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro