Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De ce e minunat sa fii barbat
Autor Mesaj
constantin bursuc Offline
Membru junior
**

Mesaje: 46
Alăturat: Jan 2011
Locatie:
Thanks: 42
Given 60 thank(s) in 3 post(s)

Mesaj: #11
RE: De ce e minunat sa fii barbat
(25-01-2011 08:48 PM)Nimeni Scris:  De ce este minunat sa fii barbat , mai ales pompier ?
uitati aici : http://pagina3.click.ro/xxx-star/Le-a-fa...?semnat=ok

Interesant "punct de vedere". Big Grin

Nu există bine sau rău, ci doar rezultatul acţiunilor noastre
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 31-03-2012 08:34 PM de Covalciuc Bogdan.)
25-01-2011 09:01 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pintilescu Offline
Membru activ
***

Mesaje: 70
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 35
Given 69 thank(s) in 18 post(s)

Mesaj: #12
RE: De ce e minunat sa fii barbat
Vedeti, problema e ca Dumnezeu i-a dat barbatului un creier si un penis,
dar nu i-a dat suficient sange pentru a le folosi pe amandoua deodata.
Robin Williams
Big GrinBig Grin
25-01-2011 09:58 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Doru
{myadvertisements[zone_3]}
Doru Offline
Administrator
********

Mesaje: 743
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 1210
Given 763 thank(s) in 156 post(s)

Mesaj: #13
RE: De ce e minunat sa fii barbat
(25-01-2011 09:58 PM)pintilescu Scris:  Vedeti, problema e ca Dumnezeu i-a dat barbatului un creier si un penis,
dar nu i-a dat suficient sange pentru a le folosi pe amandoua deodata.
Robin Williams

Cred ca asta depinde si de marimea fiecarui organ Tongue
Cu un creier mic faci fata provocarii.

Afla cum sa te comporti pe forum
25-01-2011 10:00 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Pintilescu Offline
Membru activ
***

Mesaje: 70
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 35
Given 69 thank(s) in 18 post(s)

Mesaj: #14
RE: De ce e minunat sa fii barbat
Hai sa vedem ce mai zic si altii despre femei(nu sunt de acord chiar cu tot ce se zice acest articol,dar totusi il aprob in totalitate) :

Per total, fizicul unei femei calitativ superioare este plăcut estetic si te face să te bucuri în pantaloni. Cu toate acestea, la o analiză la rece, se observă largi defecte arhitecturale. Corpul nu este robust, ci mai degrabă fragil, cu o parte mai subţire la mijloc şi părţi mai bombate jos, în zona posterioară şi ceva mai sus în zona ţâţiferă. Aceasta le dă un aspect uşor de rupt. La prima vedere le poţi pune pe genunchi şi pocni ca pe o surcea în două de la mijloc. Vă spun din experienţă, e mai greu decât pare. Fizic sunt ceva mai puţin înzestrate decât bărbaţii. Nu pot să ridice la fel de mult, nu pot să sară la fel de departe, nu pot alerga la fel de repede şi nici să tragă băşini la fel de răsunătoare. Aceste dezavantaje o fac ideală ca pion de sacrificiu într-o invazie zombie, dându-ţi timp ţie să alergi, să sari, să ridici chestii şi să te caci pe tine cât ea, fiind mai inceată este devorată de morţii vii. Nu vă lăsaţi păcăliţi de ochii lor mari şi inocenţi. Cu ei vă vor hipnotiza să faceţi idioţenii, cum ar fi să încercaţi să opriţi masa de cadavre umblătoare cât să poată şi ea să se salveze şi să muriţi ca fraierii în încercare. De aceea când o femeie se uită insistent spre voi, trebuie pocnită repede peste ochi, să nu apuce să-şi facă magiile.

Ca tipologii fizice neplăcute, amintim tipul scândură şi piramida de carne, două creaturi care trebuiesc evitate. Ideal trebuie să aibă curbe, dar nu falduri. Să se vadă câteva oase, dar nu toate. Ţine puţin şi de gust. Unora le plac şi ălea slăbănoage de tip “Fashion TV”, cărora le şuieră vântul printre picioare când stau cu ele lipite unu’ de altu. Mie nu. De ce, o să întrebaţi ? Simplu. Sunt destul de slab şi eu, şi se aude un zgomot din categoria “zdrang zdrang” când ard o slabă.

Primele două chestii pe care le observăm la o femeie sunt ţâţele şi bucile. Patru chestii. Ordinea este pur preferenţială. Eu, spre exemplu încep cu bucile în viaţă, şi aşa şi aici.

Bucile sunt nişte depozite adipoase dorsale de care este foarte plăcut să-ţi baţi pla. Spre diferenţă de alte chestii pe care le au femeile, sunt utile. Mai exact in vremuri grele, corpul se menţine cu energia stocată acolo. De accea când eşuezi cu o femeie pe o insulă pustie, trebuie să o omori cât mai ai puteri. Va rămâne fără vlagă după tine, şi ultimul lucru pe care o să-l vezi e pe ea cu o piatră în mână cum îţi sparge capul ca să te canibalizeze şi să supravieţuiască sugându-ţi măduva. De aceea trebuie să o faci tu primul. Nu rămâne impresionat de privirea ei mare şi drăgăstoasă. Tu vei rămâne fără puteri şi ea te va mânca, pentru că ea are buci adipoase.

Ideal trebuie să fie rotunde ca piersica şi tari. Să fugiţi de variante fake, cum ar fi curu’ pleoştit, curu’ ciolănos de secretară şi curzilla. Cum caii se caută la dinţi, femeile se caută la cur. Un cur sănătos denotă o femeie sănătoasă, cu o personalitate agreabilă. Curul face şi desface destinul unei femei. Este o trăsătură de caracter. Pe cea mai cunoscută matroană din zona Galaţi-Brăila o chema Mariana cur-de-fier. Ca să vedeţi caracteristica principală din care se naşte succesul.

Ţâţele. Ei bine ţâţele nu au nici un sens. Nici o utilitate. Dar aduc ore întregi de bucurii. Poţi să te joci cu ele oricât, să dai mii de bobârnace la sfârcuri şi să nu te plictiseşti. Nimeni nu ştie de ce! E un fel de fericire împachetata estetic în două pungi zglobii şi agăţată pe piept. Nu dă dependenţă, nu îngraşă, nu are efecte negative. Ţâţele sunt hobby-ul perfect! La formă, contează la fel rotunzimea şi fermitatea. Mărimea mai puţin. Ăia care zic că vor ţâţe imense au coaiele foarte mici. Ideale sunt medii, tari şi rotunde. Decât mari şi lăsate, mai bine mici.

Feriţi-vă de ţâţele ca ciorapii, de ălea venoase, de alea morbid asimetrice, ălea de plastic şi de ălea ca un pepene dezumflat. Menţionam 3 sub-categorii naşpa: sfârcurile ovale, ălea păroase, şi ălea cât farfuriuţele de cafea.

După cele două elemente esenţiale care-s patru, se observă faţa, care oricum nu contează aşa de mult, fiind ascunsă sub un strat de machiaj, şi care merge corectată cu o pungă în cap.
Menţionăm părul, care în general e lung şi de care poţi să le apuci când dau să fugă. Ăla din cap. Daca are păr prin alta parte, cum ar fi pe picioare, între buci, pe spate sau pe mărul lui Adam, femeia ori e cam ţărancă, ori nu prea e femeie. Amintim şi varianta feminină a picioarelor care se numeşte craci şi mâinile, care e bine să existe.

Mai au si ovare in care nu le place sa fie lovite cu pumnul.

Cam asta e tot. Mai sunt şi găurile de joacă, dar ălea sunt intuitive. Vă prindeţi singuri.

Deci am stabilit cum arată o femeie. Deja nu mai riscaţi să îi băgaţi mâna în chiloţi şi să daţi de o pereche de coaie. Să trecem la gândire.

Gândirea feminină se bazează pe un singur lucru. Ura mai mult sau mai puţin conştientă faţă de bărbaţi. De unde şi de ce această ură? Păi de când se pişa prima femeie lângă primul bărbat, şi se uita în sus la el cât de degajat face opturi în ţărână pe când ea trebuia să stea chircită pe vine. Şi aici a intervenit pizma. Şi cu ciudă profundă în vocea interioară femeia se gândi: “Uite-l ce fericit e că se pişă din picioare! Se crede atât de şmecher. Da’ las, că îmi dedic io existenţa să o fac pe a lui mizerabilă! Să vedem cine e mai şmecher la urmă. Dar cum? Cum să îl fac io să chelească de nervi şi să bea până pune burtă şi să se care la vânătoare şi muncă numai ca să aiba un moment de linişte sufletească şi să moară cu 5 ani înaintea mea mulţumit că nu mai trebuie să se chinuie? AHA! Bărbatul este o fiinţă bazată pe logică şi deducţie. În acest caz, absolut tot ce fac, gândesc şi zic trebuie să fie atât de lipsit de logică şi continuitate încât el să moara puţin pe dinăuntru mereu când intră în contact cu mine!” Între timp, el se pişa în continuare, fericit, reglând bolta din muşchii fesieri. Dacă ar fi avut pic de instinct ar fi simţit damnarea inevitabilă şi ar fi gândit “ Cîcat!” . Dar noi, bărbaţii nu prea avem instinct.

Deci am stabilit că gândirea feminină nu are logică, sens şi structură. Nu poate fi analizată ca un tot unitar. Ca un sistem. E o încâlcitură din care putem doar vedea crâmpeie de truisme general valabile, absurde şi exploatabile. Aşa că nici acest text nu o să aibă o structură. Doar o să arunc idei aleator şi o să le explic.

Femeilor le e frică de ce simt că au nevoie. O să mă întrebaţi: “Omniradule, cum vine asta?”. Sincer. Habar n-am. E ca şi cum mi-ar fi frică mie de bere. Dar e adevărat. O femeie când o să simtă că ceva ar putea să îi provoace plăcere, o să fugă în direcţia opusă, sperând ca acel lucru să o urmărească şi să o convingă. Ok. E prăjitura bună, dar EA merită să o mănânc? Nu vreau ca prăjitura să se simtă cumva avantajată de glorioasa oportunitate de a fi digerată de mine.

Absolut orice propui unei femei, va răspunde cu “NU”. Iniţial. Ele au impresia că dă bine. Mie îmi vine să le dau un cap în gură. Lor li se pare că, chit că ideea e tentantă, dacă nu munceşti destul cu puterea de convingere, NU MERITĂ PRĂJITURA să fie mâncată. De aceea e o mare tâmpenie să negociezi cu ele. Ele nu au nevoie de o democraţie. Ci de o dictatură luminată. Gen, să le spui ce trebuie să facă şi de ce au nevoie, autoritar, frumos şi calm. Dacă ai coaiele destul de mari şi limba destul de ascuţită, vor face cum zici tu. Problema vine la partea cu “luminată”. Atâta timp cât deciziile tale unilaterale dau rezultate bune, nu o va deranja că o controlezi, dar dacă o dai în bară, ai pus-o de o revoluţie.

La orice decizie, femeile vor avea nevoie de “timp să se gândească”. Ceea ce e un lucru FOARTE rău. Nu trebuie lăsate. Normal, voi o să ziceţi “Radiantule, dar eu cand mă gândesc încep să analizez logic şi să lalalal…. “NU, NU E AŞA! E femeie! Nu va analiza nimic logic, ci doar va sări din decizie în decizie, fără noimă si sens, până o va durea capul şi va asocia acea durere de cap cu ăla care a pus-o pe gânduri şi va lua decizia cea mai naşpa pentru ăla. Aşa că repetaţi după mine: “ De ce să te gândeşti? Fă ce îţi spune instinctul!”. Dacă o laşi să se gândească ţi-o iei în freză. Gânditul e un lucru RĂU! Toate deciziile şi ideile proaste pe care o femeie poate să le aiba încep cu: “Ştii, mă gândeam şi…” Aici e punctul în care legi un prelungitor de grindă, faci un laţ în jurul gâtului, şi îi zici. “Desigur femeie, continuă”. Niciodată nu vine o idee bună din gândit. Dacă te aştepţi să zică “ Ştii, mă gândeam şi … te iubesc/ ai dreptate/ e prea devreme să ne mutăm împreună/ mama mea chiar e o curvă/ fostul prieten e chiar un cretin şi tu eşti de 10 ori mai bun decât el/ etc” atunci, amice, eşti idiot.

Femeia e o creatură ciudată. Nici vestimentar nu are sens, cel puţin la prima vedere. Dar na, de-aia is io centaur omniscient, cum am mai demonstrat şi în episoadele anterioare. Mă prind de chestii. V-am tot zis că înţeleg femeile. Mintea mea ascuţită pătrunde în golul din mintea lor şi se mulează perfect, descoperind sens acolo unde ştiinţa nu a crezut că ar putea exista.

Îmbrăcămintea şi accesoriile femeii au funcţii diverse. Să o luăm logic.

1.Disponibilitatea spre sex. Se ştie că femeile vor să se *****ă fără să se înţeleagă că vor să se *****ă. Vor să se *****ă accidental. Să pară că au ajuns fără să vrea în situaţia de a se fute, şi dacă tot sunt acolo, de ce să nu. Ca şi cum ai sta pe un scaun şi cineva ţi-ar trânti o oală cu bomboane în braţe. E complet normal să iei şi tu una. Cam asta e mentalitatea femeilor despre sex. Dacă îi pui bomboana în braţe, ţi-o suge. Da să nu pară că a cerut-o ea.

Din această categorie amintim tocurile. Ele spun că sunt ca să pară mai înalte, picioarele mai lungi şi să încordeze muşchii fesieri. Nu. S-au suit pe chestiile ălea instabile ca să sugereze că nu se pot mişca. Ideea exprimată este următoarea: “Dacă ar fi să mă alergi cu ***** în mână, n-aş putea să mă mişc prea repede, dacă înţelegeţi aluzia mea fină”. Dacă înţelegeţi aluzia mea fină. Fustele sunt un alt exemplu evident a acestei caracteristici. Nu au nici o utilitate practică. Nu te feresc de frig sau săbii şi nici nu oferă o mobilitate prea ridicată. Dar sunt uşor de dat jos. Ca să îţi sugereze ţie, bărbatul libidinos din natură că o poţi aduce într-o situaţie ipotetică în care să vrea să îşi dea brusc fusta jos.

2. Chestiile lucioase: Aici femeia se aseamnănă mult cu struţii, curcile şi pelicanii, preferând obiecte care reflectă lumina diferit şi puternic, nefiind atrase de surse de lumină ca moliile. Chestiile mici, rotunde şi lucioase îi întrerup spasmele gândirii şi o aduc într-o stare de calm, aproape de transă. Efectul funcţionează cel mai bine cu obiecte noi şi care intă brusc în proprietatea ei. Să nu vă aşteptaţi să îşi piardă busculada gândurilor când vede un inel/ colier/ brăţară vechi sau al altcuiva. Din cauza acestui efect straniu, bine înrădăcinat în psihicul colectiv al femeii, se obişnuieşte ca femeile să îşi măsoare valoarea ca fiinţe în funcţie de câte obiecte lucioase au strâns pe parcusul vietii. Adeseori când socializeaz şi le admiră reciproc. Uneori o femeie va spune despre altă femeie “e o curvă urâtă şi proastă!”. Prin asta vrea să zică “Această femeie are mai multe chestii lucioase decât mine. Mi-e superioară!Vreau să moară dureros!”. Mic P.S. În cercul ei social se stabileşte o medie calitativă a obiectelor lucioase. Dracu să te pună să îi iei ceva cu valoare monetară sub media tuturor obiectelor din cercul ei de prietene. Caci băţul suprem.

3. Chestii de indus în eroare: Aţi crede că cerceii ar intra mai sus. Ei bine, nu. Cerceii bălăbăne la urechi ca să distragă atenţia de la faţă. Cu cît te uiţi mai puţin la faţă, cu atât treci mai uşor peste faptul că de obicei e cam naşpa. Decolteul foloseşte acelaşi principiu. Cum se unduie cerceii prin aer, la fel se unduie şi ţâţele, mutând centrul de interes spre zona mişcătoare. Machiajul ridică artificial calitatea feţei pentru scurtă o durată. Destul cât să te aducă în situaţia “***** mea, am *****-o o dată…. merge şi a doua oară. Răul a fost înfăptuit”. Unghiile şi le vopsesc în tonuri de roşu pentru a sugera că sunt obişnuite cu violenţa. Că nu ar comenta prea mult dacă ai veni matol acasă şi mâncarea ar fi gătită necorespunzător şi ai fi nevoit să îi strângi degetele la uşă. Te păcălesc că sunt în stare să suporte durerea, şi cum le strângi puţin de gât până orăcăie îţi zic că eşti psihopat.

4. Articole de confort psihologic. Exemplul cel mai clar este poşeta. O extensie a vaginului. O exprimare nonsexuală a sexului ei. O gaură în care poate să bage chestii până la refuz. Chestii aleatoare. Chestii inutile. Chestii idioate, grele, incomode, noduroase şi mari. Multe, multe chestii de care nu o să aibă nevoie niciodată. E gaura în care societatea nu îi spune că e curvă dacă bagă tot ce apucă, spre diferenţă de gaura dintre picioare şi compensează aceasta frustrare prin preacurvirea poşetei. Chiloţii iarăşi nu au sens. Bărbaţii au nevoie de chiloţi să nu le flopăie când merg. Femeile nu au nimic flopăitor. Deci nu au nevoie de chiloţi. Dar se simt bine având o barieră între pizdă şi realitatea exterioară, pentru că femeia are impresia că singurul scop al universului înconjurător este să îi intre în pizdă şi este datoria ei să oprească ca acest lucru să se întâmple. Sutienul se încadrează aici. E greu şi pentru ele să îl dea jos. Şi asta le mulţumeşte. Faptul că accesul la ţâţele lor se face doar cu o pierdere nejustificată de timp le dă impresia că ţâţele lor sunt importante.

5. De marcat teritoriul: Cum câinii se pişă pe copaci, femeile au rujul şi parfumul. Nu. Nu sunt acolo pentru înfrumuseţare şi pentru a inspira plăcut simţul olfactiv. Sunt acolo să rămână pe tine. Să vadă “curvele urâte şi proaste” că tu eşti proprietatea ei, sau că ea a invadat proprietatea lor. Să le miroasă pe ele de pe hainele tale şi în casa ta. Să vadă urme de ruj pe guler, pe urechi şi pe coaie şi să ştie cum vine treaba. Aici ai trei opţiuni. Accepţi să fii teritoriu marcat, ieşi cu de-ălea “naturelle” de rişti să fii mai ras la subbraţ decât ele sau faci ca mine. Mă spăl atât de des că nici câinii nu-mi pot lua urma, d-apai femeile…

Preluat de pe un blog

[Imagine: cbrn_logo-67_tcm18-169161.jpg]

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 25-01-2011 10:11 PM de Pintilescu.)
25-01-2011 10:02 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,627
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6476
Given 19207 thank(s) in 7980 post(s)

Mesaj: #15
RE: De ce e minunat sa fii barbat
"Misto" ...concluzia mea ....si sunt 100% sigur :
Citat:Pompierul ştie să fie, concomitent, şi misogin, şi afemeiat.
....
si una din "preputul" gandirii :
Citat:Misogin: Un bărbat care urăşte femeile la fel de mult pe cât se urăsc ele între ele.Dodgy

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
26-01-2011 12:08 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
MARIUS N Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 210
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 152
Given 96 thank(s) in 58 post(s)

Mesaj: #16
RE: De ce e minunat sa fii barbat
Pe o stradă întunecată mergea o tipă. La un moment dat aude paşi în urma ei.
Când se uită, tipa vede o arătare apocaliptică cu braţele desfăcute la maximum, ochii holbaţi, mers poticnit, nasul turtit, buzele strivite...
Îngrozită, tipa ia o piatră şi o aruncă spre monstru:
"Zaaaaang!". La care monstrul:
- 'Tu-i mama lui de geam, că de-o săptămână încerc să ajung cu el acasă
O tipă şi un tip stăteau de vorbă.
Ea se prezintă:
- Mă cheamă Carmen
- Ce nume frumos, mama dumneavoastră a avut inspiraţie când vi l-a dat!
- Nu, mi l-am dat singură, pentru că îmi plac maşinile şi bărbaţii...Car + Men.
Curioasă, ea întreabă:
- Dar pe tine cum te cheamă?
- Beerfuck
În sala de operaţie (chirurgul către asistent):
- Anestezie.
- De-a noastră sau de import?
- De import.
- De import s-a terminat.
- Atunci de-a noastră.
- Nani, nani...

O ceartă în familie. Soţia îl loveşte pe soţ. Acela se ascunde sub pat. Soţia încearcă să-l scoată:
- Ieşi!
- Nu ies!
- Ieşi!
- Nu ies!
- Ieşi!
- Cine e stăpân în casă?! Daca am spus că nu ies - înseamnă că nu ies!!!
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 26-01-2011 05:19 PM de MARIUS N.)
26-01-2011 05:10 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Doru , Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,627
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6476
Given 19207 thank(s) in 7980 post(s)

Mesaj: #17
RE: De ce e minunat sa fii barbat
Pentru echilibrarea situatiei ... si pentru a nu parea misogini....."una" spusa de prietenul meu Mircea Gabriel Oros de la SMURD Hunedoara :
Citat:O cercetare recenta a descoperit ca barbatul este animalul cel mai nefericit, pentru ca: el are tzatze fara lapte, oua fara coaja, cocosel fara aripi si sacul fara bani. Se mai pare ca in 80% din cazuri, femeile nu se casatoresc, pentru ca si-au dat seama ca pentru 70 grame de carnat, nu are niciun sens sa tina tot porcul in casa.

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
08-02-2011 10:30 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: dany_80 , Anca_1506
{myadvertisements[zone_3]}
Pintilescu Offline
Membru activ
***

Mesaje: 70
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 35
Given 69 thank(s) in 18 post(s)

Mesaj: #18
RE: De ce e minunat sa fii barbat
FRAGMENT DIN TEXTUL PIESEI DE TEATRU
"Decalogul după Hess"
Autor: ALINA NELEGA
Regizor: GAVRIL CADARIU
Interpret: NICU MIHOC
Teatrul Ariel Underground, Tîrgu-Mureş
Data premierei: 08 iunie 2003
Locul filmarii: Ungheni-Mures 9 martie 2004 .
Motiv : Barfe intre barbati



Mi-a placut foarte mult,si nu sunt misogin deloc.

[Imagine: cbrn_logo-67_tcm18-169161.jpg]

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-02-2011 11:49 AM de Covalciuc Bogdan.)
11-02-2011 10:41 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Homefire News , Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Nimeni Offline
Membru senior

Mesaje: 695
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 434
Given 373 thank(s) in 62 post(s)

Mesaj: #19
RE: De ce e minunat sa fii barbat
HA HA HA ! Tare asta , cat adevar !
11-02-2011 11:36 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,127
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7800
Given 7200 thank(s) in 3478 post(s)

Mesaj: #20
RE: De ce e minunat sa fii barbat
Si ca sa nu par misogin Smile ...desi am id misogin prin esentaTongue ...am sa postez o replica la "De ce e minunat sa fii barbat "

De ce e minunat sa fii femeie

1. Femeile pot face sex oricand vor ele.
2. Femeile primesc bautura moca la bar.
3. Femeile pot scapa de o amenda pentru viteza doar daca plang nitel.
4. Femeile se pot casatori cu bogatani ca apoi sa nu mai fie nevoite sa munceasca niciodata.
5. Cand sunt la o intalnire femeile nu trebuie sa-si plateasca consumatia… barbatii o fac.
6. Femeile nu trebuie sa isi aprinda tigara…barbatii o fac.
7. Femeile nu trebuie sa deschida usile si/sau sa le tina… barbatii o fac.
8. Femeile mint mai bine.
9. Femeile sunt naturale la manipulat.
10. Femeile stiu sa se milogeasca mai bine… obtinand astfel mult mai usor orice vor pentru doar o pricipire de ochi sau un zambet dragut.
11. Femeile nu chelesc precum fac barbatii!
12. In final tot femeile aleg filmul la care merg cu iubitii lor!
13. Daca e un barbat prin preajma, femeia nu trebuie sa duca gunoiul, o va face el.
14. Durerile premenstuale sunt inca o scuza perfecta pentru a se comporta de cacat cu barbatii.
15. 2 cuvinte: orgasm multiplu…
16. Femeile primesc bomboane flori si alte atentii foarte des pentru ca barbatii o dau in bara tot timpul.
17. Femeile nu raman nicioda in pana de “scuze”! Mereu e ceva nou!
18. Femeile au mai multe zone erogene.
19. O femeie poate arunca oricand privirea si barbatul se va calma/ se va opri de urlat/ va deveni un sclav ascultator.
20. Femeile sunt flexibile.
21. Niciodata nu o sa se termine barbati dispusi!
22. Se pot imbata din mai putin!
23. Femeile se pot baga in fata cand se sta la coada.
24. Femeile primesc bacsisuri mai bune!
25. Daca o femeie nu poarta chiloti e sexy, daca un barbat face acelasi lucru e scarbos!
26. Femeile au mai putin par corporal.
27. Femeile transpira mai putin.
28. Femeile sunt platite ca sa faca sex. Si ma refer la “platit” din toate punctele de vedere.
29. Femeile pot sa pocneasca un barbat si sa riste mai putn ca o sa fie pocnita inapoi.
30. Femeile pot face sex cu mai mult de o persoana in acelasi timp!
31. Femeile nu trebuie sa isi calce pe mandrie ca sa impresioneze un barbat!
32. Femeile goale arata mai bine decat barbatii!
33. Femeile fac mai putina inchisoare pentru acuza de crima cu premeditare!

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 10-03-2011 02:13 PM de Covalciuc Bogdan.)
11-02-2011 01:48 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Anca_1506
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 06:36 AM
» Mesaje: 543
» Vizualizări: 118037
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 08:09 PM
» Mesaje: 761
» Vizualizări: 1048844
Rescue Great Day
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:51 PM
» Mesaje: 3
» Vizualizări: 8
Culturism și Fitness
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:35 AM
» Mesaje: 8
» Vizualizări: 53
I.S.U.'Dealul Spirii' Bu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:18 AM
» Mesaje: 525
» Vizualizări: 942265
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
30-04-2024 06:14 AM
» Mesaje: 97
» Vizualizări: 380
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:56 AM
» Mesaje: 36
» Vizualizări: 50605
Școala de Subofițeri de P...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:41 AM
» Mesaje: 1402
» Vizualizări: 1410732
Cagulă pompieri
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
28-04-2024 07:28 PM
» Mesaje: 7
» Vizualizări: 5588
Istoria pompierilor din ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
28-04-2024 01:33 PM
» Mesaje: 165
» Vizualizări: 213997

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro