Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 8 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Cpt. Puica Nicolae" al Judetului Arges
Autor Mesaj
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,144
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7802
Given 7215 thank(s) in 3491 post(s)

Mesaj: #119
RE: I.S.U. "Cpt. Puica Nicolae" al Judetului Arges
Pompieri avansaţi de 1 decembrie

[Imagine: Inaintare_Grad05.jpg]

Citat:Unii îi consideră adevăraţi eroi. Ei spun, cu modestie, că şi-au făcut datoria. În aceste câteva cuvinte pot fi caracterizaţi pompierii care, în lupta cu flăcările, îşi riscă viaţa pentru salvarea semenilor şi a bunurilor acestora.

Ieri, la sediul ISU Argeş a avut loc festivitatea de înaintare în gradul următor a unor ofiţeri şi subofiţeri care s-au evidenţiat în timpul misiunilor. Trei dintre ei, care au fost răniţi în timpul intervenţiei de stingere a incendiului izbucnit pe 2 octombrie la un depozit de deşeuri toxice din Câmpulung, au fost avansaţi în mod excepţional după cum urmează: plutonierul major Vasile Bebeşelea a fost înaintat la gradul de plutonier adjutant, iar plutonierii Ştefan Bogdan Jugănaru şi Gheorghe Muscalu au primit gradul de plutonier major. Toţi sunt angajaţi ai Detaşamentului de Pompieri din municipiul de la poalele Mateiaşului. Pentru curajul şi devotamentul dovedite în executarea aceleiaşi misiuni, plutonierul major Eduard Constantin Olaru şi plutonierii Darius Cristian Moiceanu, respectiv Mihai Daniel Simion au primit Emblema de Merit “Acţiuni Umanitare” clasa a III-a. De asemenea, ca recunoaştere a profesionalismului de care au dat dovadă, maiorul Cătălin Pintescu Grădinaru a fost avansat la gradul de locotenent colonel, căpitanul Cristian Bărbulescu la cel de maior, iar locotenentul Cosmin Băjan a fost avansat căpitan. Toate aceste înaintări în grad au avut loc înainte de expirarea stagiului minim. Şi tot înainte de termen au fost avansaţi alţi 15 subofiţeri. Pentru rezultatele foarte bune obţinute în procesul formării profesionale sau cu ocazia participării la activităţi culturale, ştiinţifice şi sportive colonelul Eugen Badea a primit Emblema de Onoare a Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă, plutonierului Marian Trică i-a fost acordată Emblema de Merit “Acţiuni Umanitare” clasa a III-a, maiorul Vasile Casapu a primit Emblema de Merit “Partener pentru ordine şi siguranţă publică”, iar maiorului Bogdănel Neacşu i-a fost acordată o distincţie de serviciu.
SURSA : http://ziarulargesul.ro




"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
04-12-2013 06:00 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: I.S.U. "Cpt. Puica Nicolae" al Judetului Arges - Homefire News - 04-12-2013 06:00 AM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
I.S.U. "Dobrogea" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 08:54 PM
» Mesaje: 1140
» Vizualizări: 1445486
Powerlifting
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:08 PM
» Mesaje: 3
» Vizualizări: 33
Kempō Karate
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 06:55 AM
» Mesaje: 0
» Vizualizări: 7
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: cadi
13-05-2024 07:02 PM
» Mesaje: 99
» Vizualizări: 393
I.S.U. "Bucovina" al Jude...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
12-05-2024 08:28 PM
» Mesaje: 279
» Vizualizări: 386843
I.S.U. "Constantin Ene" a...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
12-05-2024 04:56 PM
» Mesaje: 157
» Vizualizări: 243412
Prietenii pompierilor...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
11-05-2024 07:33 AM
» Mesaje: 127
» Vizualizări: 158658
Salvare animale
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompierul somnoros
10-05-2024 07:03 AM
» Mesaje: 336
» Vizualizări: 518672
Justiție, investigații, m...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
08-05-2024 07:03 AM
» Mesaje: 494
» Vizualizări: 18318
I.S.U. "Nicolae Iorga" al...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
08-05-2024 06:32 AM
» Mesaje: 319
» Vizualizări: 386646

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro