Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 8 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topic despre bancuri (in general)
Autor Mesaj
MARIUS N Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 210
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 152
Given 96 thank(s) in 58 post(s)

Mesaj: #181
RE: Topic despre bancuri (in general)
"Acum doua saptamani a fost ziua mea. Cand m-am trezit dimineata nu ma simteam prea bine dar speram ca sotia o sa-mi cante "Multi ani traiasca..." si eventual o sa-mi dea un cadou, dar ea nu mi-a zis nici macar buna dimineata... Copiii si ei s-au asezat la micul dejun fara sa ma felicite.

Am ajuns deprimat la birou, cand am intrat pe usa, secretara plina de euforie mi-a zis "La multi ani!"... M-am simtit un pic mai bine, macar ea si-a adus aminte de ziua mea...

Am lucrat normal si spre dezamagirea mea nimeni din prieteni sau rude nu m-a sunat sa ma felicite. Aproape de pranz secretara a intrat la mine in birou si mi-a zis: "Ce ar fi sa mergem sa mancam impreuna". I-am raspuns ca e cea mai buna propunere pe care am auzit-o in toata ziua si am acceptat.

Am ales un restaurant intim unde am mancat bine, am baut si ne-am distrat de minune. In masina, in drum spre birou, ea mi-a zis: "Intr-asa o zi speciala de ce sa ne mai intoarcem la birou, mai bine vino la mine acasa si continuam sa ne distram!"... "Bine!" am zis "hai, si asa mai bem cate un paharel"...

Odata ajunsi in apartamentul secretarei mi-a zis: "Sper ca nu te deranjeaza daca am sa ma simt mai 'comoda' "... "Nuuuu, nici o problema" i-am raspuns, iar in sinea mea ma gandeam ca o sa fie o experienta interesanta. Asa ca am inceput sa ma pregatesc.

Ea a intrat in dormitor si dupa cateva clipe a iesit........ cu un un tort imens cu lumanari, urmata de sotia mea, copiii, prieteni si rude, care cantau in cor "La multi ani!" ...iar eu stateam ca un idiot, complet gol, in mijlocul sufrageriei”.




Trei tipi casatoriti merg la pescuit. Cam dupa vreun ceas se putea asculta urmatoarea conversatie:
- Nici nu va-nchipuiti ce a trebuit sa fac sa pot veni la pescuit! Am promis ca in urmatorul sfarsit de saptamana voi zugravi toata casa.
- Nici pe mine nu m-a lasat sa vin pana n-am promis ca voi renova apartamentul.
Si asa au continuat sa pescuiasca pana cand si-au dat seama ca cel de al 3 lea nu zisese nimic.
- Hei, tu, doar nu vrei sa ne faci sa credem ca n-a trebuit sa promiti nimic!
- Eu am pus desteptatorul sa sune la 3:30 AM si cand a sunat, m-am apropiat de sotia mea si i-am susurat la ureche: “Pescuit sau sex?”
Si ea mi-a raspuns: “Sa te imbraci bine!”








Sexul încă fascinează, fie că este vorba de cercetători, fie că este vorba de făuritori de bancuri
După medici, este o boală:
Pentru ca ajungi tot timpul la pat.

După avocaţi, este o injustiţie:
Pentru că întotdeauna este unul deasupra, altul dedesubt

După politicieni, este democraţia perfectă:
Pentru că se bucură atât cel de deasupra, cât şi cel de dedesubt.

După economişti, este o investiţie proastă:
Pentru că e mai mult ceea ce intră decât ceea ce iese.

***

O batranica mergea linistita pe strada. Deodata, un tanar se arunca de la etajul 10 si cade chiar in fata ei. Se ridica el si se scutura. Batranica socata il intraba:
-Tinere, cum de ai supreavietuit?
La care tanarul raspunde:
- Doamna, eu sunt parasutist si am experienta.
-Pai si parasuta unde este?
-Este sus, o bate barbatu-sau.

***

Intra o fata draguta la farmacie si intreaba farmacista:
- Aveti in vanzare prezervative foarte mari?
- Desigur ca avem, vreti sa cumparati?
- Nu, dar nu o sa va suparati daca am sa astept aici pana intra cineva sa cumpere?




Arheologii englezi sapa vreo 10 metri si gasesc fire de cupru. Trag concluzia:
- Anglosaxonii comunicau prin telefon inca de acum 500 de ani.
Sapa si nemtii la ei si gasesc niste firisoare de sticla, la vreo 50 de m adancime. Trag concluzia:
- Germanicii comunicau prin fibra de sticla inca de acum 1000 de ani.
Sapa si romanii. Nu gasesc nimic nici la 10 m, nici la 100 m, nici la 1000 m, nici la 10,000 m... Trag concluzia:
- Dacii aveau telefoane mobile.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-04-2013 11:08 PM de MARIUS N.)
03-04-2013 11:02 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Lion Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 452
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 328
Given 387 thank(s) in 163 post(s)

Mesaj: #182
RE: Topic despre bancuri (in general)
Vine mama soacra acasa si isi gaseste ginerele furios la culme, impachetandu-si bagajele.
- Ce s-a intamplat? intreba ea.
- Ce s-a intamplat?! rabufni ginerele. Iti spun eu ce s-a intamplat!...I-am trimis un e-mail neveste-mii in care i-am spus ca astazi ma intorc acasa din calatoria mea. Cand am ajuns acasa, ghici ce am gasit? Nevasta-mea, da, Maria mea, se tavalea cu un tip in patul nostru matrimonial!! Acesta este sfarsitul casniciei noastre, voi pleca pentru totdeauna!
- Calmeaza-te, ii zice soacra-sa. Ceva nu e in regula in toata povestea asta. Maria nu ar face niciodata asa ceva! Stai numai o clipa, sa ma duc sa verific ce s-a intamplat...
Dupa cateva momente, intra soacra-sa inapoi in camera afisand un zambet larg si-i zice ginerelui:
- Vezi, ti-am spus eu ca trebuie sa existe o explicatie simpla: Maria nu a primit nici un e-mail !...
10-04-2013 11:54 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: ciprian ripan , Covalciuc Bogdan , Doru
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,628
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6476
Given 19207 thank(s) in 7980 post(s)

Mesaj: #183
RE: Topic despre bancuri (in general)
Intră un tip în biserică pentru a se spovedi. Preotul îl întreabă:
- Cu ce ai păcătuit fiul meu?
- Părinte, eu sunt foarte lacom.
- Lăcomia este un păcat greu. Pentru a te ierta, trebuie să dai 50 de euro primului om întâlnit în calea ta.
- 50 de euro, unui necunoscut????
- Fiul meu, dacă vrei să ajungi la calea cea dreaptă, anume cu asta trebuie să începi.
Iese tipul din biserică, afară nimeni, merge un pic vede o femeie, pantofi pe tocuri, fustă mini, câteva straturi de cosmetică, se apropie de ea, îi întinde 50 de euro și-i spune:
- Poftim, luati-i vă rog.
- Nu, e prea puțin, trebuie minim 100
- De ce 100??? Părintele a zis 50.
- Păi da, dar părintele e client fidel.
Smile

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
29-04-2013 09:15 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: MARIUS N
{myadvertisements[zone_3]}
MARIUS N Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 210
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 152
Given 96 thank(s) in 58 post(s)

Mesaj: #184
RE: Topic despre bancuri (in general)
***
Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale, cu textul:
'Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cand tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt foarte fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si -sincer- sper ca nu te vei simti ranita sau jignita cand vei afla ca in momentul in care tu primesti acest fax, eu fac sex in hotelul 'Camino Real' cu Nicole, frumoasa mea secretara, care are 18 primaveri... Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii...'.
Atunci cand ajunge tipul acasa, pe masa din sufragerie gaseste un biletel, in care scria:
'Dragul meu sot, am primit faxul!... Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cand vei citi acest mesaj, eu voi fi la 'Grand Hotel', in mijlocul unei partide de sex nebun cu Johnny, profesorul meu de tenis care, la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani...
Si cum, pe linga faptul ca esti un om de afaceri de succes esti si licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta faptul ca, desi ne aflam in aceleasi imprejurari, exista o mica mare diferenta: 18 intra de mai multe ori in 54 decit 54 in 18! Deci nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine... Te saruta sotia ta, singura care te intelege cu adevarat!...
07-05-2013 01:48 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
calea Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 106
Alăturat: Mar 2012
Locatie:
Thanks: 26
Given 43 thank(s) in 31 post(s)

Mesaj: #185
RE: Topic despre bancuri (in general)
O tipa, tatuata din cap pana-n picioare, facea plaja la nudisti. Un tip vine langa ea, o studiaza din cap pana in picioare si o intreaba:
- Nu va suparati, aveti cumva pe pulpa stanga un tatuaj cu zambetul lui Iliescu?
- Da!
- Doamna, cat il admir pe acest om … imi dati voie sa-l pup?
- Pupa-l domnule.
... - Multumesc!
Pupa omul pulpa stanga, iar apoi intreaba:
- Dar pe pulpa dreapta este tatuat domnul Vadim?
- Da.
- Imi dati voie sa-l pup? Va rog mult!
- Pupa-l, dar te rog sa pleci apoi,ca-mi iei soarele!
Il pupa si pe Vadim, iar apoi intreaba din nou:
- Doamna, cumva intre picioare, cu ochii incrucisati, este domnul Basescu?
- Da.
- Doamna, lasati-ma sa-i dau 3 p...e-n gura… ca atat m-a enervat cu taierea salariilor...!
07-05-2013 05:31 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
calea Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 106
Alăturat: Mar 2012
Locatie:
Thanks: 26
Given 43 thank(s) in 31 post(s)

Mesaj: #186
RE: Topic despre bancuri (in general)
O maşină este oprită la un filtru de poliţie.
Poliţistul: – D-le şofer, sunteţi primul într-o sută de maşini care purtaţi centura de siguranţă şi din această cauză aţi câştigat un premiu de 50 mil lei. Felicitări!
- Ne puteti spune ce aveti de gand sa faceti cu acesti bani?
Şoferul: – Mulţumesc mult. Cred că în primul rând o să îmi iau şi eu carnet de conducere!
Mama şoferului: – D-le poliţist, nu-l luaţi în seamă, întotdeanuna vorbeşte prostii când e beat.
Tatăl şoferului:- Mai prostule, ţi-am spus să nu mai furi maşini când bei.
Fratele şoferului (din portbagaj): – Hai bre, am trecut graniţa sau nu?
12-05-2013 09:30 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Karin , Covalciuc Bogdan
{myadvertisements[zone_3]}
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,129
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7800
Given 7200 thank(s) in 3478 post(s)

Mesaj: #187
RE: Topic despre bancuri (in general)
Un miliardar roman conduce un mercedes ultimul timp si dupa el merg o ambulanta si o masina de pompieri.Este oprit de politie:
politistul:
- buna ziua , masinile astea pentru ce sunt?
miliardaru':
- lasa bah ca va cunosc eu pe voi ...unde e trusa medicala? ...unde e stingatoru' ?


[Imagine: 47b20s0.gif]

"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
23-05-2013 03:16 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Lion Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 452
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 328
Given 387 thank(s) in 163 post(s)

Mesaj: #188
RE: Topic despre bancuri (in general)
[Imagine: gifs_993dp.gif]
23-05-2013 07:56 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Lion Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 452
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 328
Given 387 thank(s) in 163 post(s)

Mesaj: #189
RE: Topic despre bancuri (in general)
La spargerea unei bănci, participă doi spărgători. Primul strigă: „Nu mişcă nimeni! Țineţi cont: banii sunt ai altora, viaţa este a voastră.” Toată lumea din bancă s-a întins pe podea, în linişte.
Asta se numeşte „Schimbarea Modului de Gîndire" - Schimbarea modului convențional de gîndire".

O tipă se întinde provocator pe masa din faţa ei, încercînd să atragă atenţia. Spărgătorul i se adresează: „Vă rugăm să fiți civilizată! Acesta este un jaf, nu un viol!”
Asta se numeşte „Profesionalism" – Concentrează-te doar pe ceea ce ştii să faci”.

Cînd s-au întors de la seif, spărgătorul cel tînăr (cu studii MBA) i-a spus hoţului mai bătrîn (care avea doar studii primare) „Hai să numărăm cîţi bani am furat!”. Hoţul bătrîn, indignat îi răspunde: „ De ce să pierdem noi atîta timp şi să ne prindă, cînd putem să aflăm diseară, de la ştiri, cîţi bani lipsesc din bancă.”
Asta se numeşte „Experienţă –> În zilele noastre experiența este mult mai importantă decît calificările de pe hîrtie de la cursurile POSDRU”.

Imediat după ce hoţii au părăsit banca, directorul i-a ordonat casierului să cheme repede poliția. Casierul după ce se gîndi o secundă îi răspunse: „Domnule Director, nu e mai bine să punem 5 mil de € deoparte şi să spunem că i-au furat hoţii?”
Asta se numește „TRASFORMAREA AMENINŢĂRILOR ÎN OPORTUNITĂŢI –> a întoarce o situație defavorabilă în avantajul tău”.

Casierul zîmbind: „Ar fi minunat să avem cîte o spargere în fiecare lună!”
Asta se numeşte „Oportunitate –> Fericirea este cea mai importantă.”

Seara la ştiri se anunţă că doi hoţi au intrat într-o bancă şi au dat o spargere de 100 mil. €.
Hoţii au început să numere banii de mai multe ori şi nu le ieşeau decît 20 de milioane. Furioşi au început să înjure: „# € @ &, noi am făcut planuri, am riscat ani grei de închisoare sau poate chiar viaţa şi directorul s-a ales cu 80 de mil, cît ai bate din palme?!?”
Asta se numește „Ştiinţă managerială –> Cunoașterea este mai valoroasă decât aurul!”

Directorul băncii este fericit şi zîmbitor, că pierderile lui de la bursa de valori sunt acum acoperite de acest jaf. Plus că i-au ieşit şi cîteva milioane bune bani de buzunar. Iar banca este pe profit.
Asta se numește „Arta managementului –> Curajul de a-ţi asuma riscuri!”
27-05-2013 02:25 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan , maf150
{myadvertisements[zone_3]}
Lion Offline
Membru experimentat
****

Mesaje: 452
Alăturat: Dec 2010
Locatie:
Thanks: 328
Given 387 thank(s) in 163 post(s)

Mesaj: #190
RE: Topic despre bancuri (in general)
[Imagine: 989_568330823190060_685600966_n.jpg]
31-05-2013 06:26 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Covalciuc Bogdan , MARIUS N , maf150
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 05:01 PM
» Mesaje: 551
» Vizualizări: 753386
I.S.U.'Dealul Spirii' Bu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 08:34 AM
» Mesaje: 526
» Vizualizări: 943872
Salvatorii de lângă noi ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Ieri 07:02 AM
» Mesaje: 46
» Vizualizări: 87402
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
01-05-2024 06:36 AM
» Mesaje: 543
» Vizualizări: 118663
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 08:09 PM
» Mesaje: 761
» Vizualizări: 1050505
Rescue Great Day
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:51 PM
» Mesaje: 3
» Vizualizări: 8
Culturism și Fitness
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:35 AM
» Mesaje: 8
» Vizualizări: 53
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
30-04-2024 06:14 AM
» Mesaje: 97
» Vizualizări: 380
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:56 AM
» Mesaje: 36
» Vizualizări: 50694
Școala de Subofițeri de P...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:41 AM
» Mesaje: 1402
» Vizualizări: 1412005

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro