Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 35 voturi - 4.89 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
slv_alin07 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 33
Alăturat: Jun 2012
Locatie:
Thanks: 2
Given 2 thank(s) in 2 post(s)

Mesaj: #1091
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
(03-05-2014 06:12 PM)Covalciuc Bogdan Scris:  
(03-05-2014 04:50 PM)slv_alin07 Scris:  ati aflat daca pot participa si cei de anul trecut in sesiune a doua a?cei care au valabil phisiologicul inca de anul trecut?


@slv_alin07 ....noi trebuie sa aflam Huh
M-am gandit ca poate voi sunteti mai bine informatii ca noi...daca face-ti parte din sistem si stiti mai multe lucrurii ca noi din afara
03-05-2014 07:08 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
haha Offline
Membru junior
**

Mesaje: 22
Alăturat: Jul 2013
Locatie:
Thanks: 6
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #1092
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
Daca nu ti-a expirat psihologicu nu poti da nici in a doua serie.....
03-05-2014 08:59 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
slv_alin07 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 33
Alăturat: Jun 2012
Locatie:
Thanks: 2
Given 2 thank(s) in 2 post(s)

Mesaj: #1093
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
(03-05-2014 08:59 PM)Marius-George Iovan Scris:  Daca nu ti-a expirat psihologicu nu poti da nici in a doua serie.....
ar mai fi o mica problema ca ultima serie este pe 11 august si eu am dat anul trecut dupa data de 11...asta inseamna ca nu pot participa deloc..am bagat dosarul de la prima sesiune si sa nu pot da deloc anul acesta din cauza unui test phisiologic...si nu cred ca sunt sigurul cu problema asta cam majoritatea
03-05-2014 10:01 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Alexandru F Offline
Membru junior
**

Mesaje: 31
Alăturat: Jan 2014
Locatie:
Thanks: 5
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #1094
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
salut. am fost astazi si am depus actele pt a ma inscrie la scoala. Criteriul de inaltime este modificat, 1.60 fete si 1.65 baieti, asta cred ca nu au candidati... cel putin asta ziceau cei de la Ploiesti, sunt putini care sunt inscrisi...
Urmeaza sa fac vizita medicala ( pt PH- str.Bariera Valcii), eu nu stiu unde este, un ajutor?? ce anume verifica, cum se comporta personalul-referitor la verificare, sunt f.f. severi??
Cei care sunt deja inscrisii la scoala Pavel Zaganescu, se mai da o a 2 vizita medicala?
Pshiologicul cum este ?? - cei care au dat deja(2014) , daca ma pot ajuta cu un sfat ceva? am inteles ca se pica , nu gluma!
05-05-2014 05:15 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,620
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6469
Given 19201 thank(s) in 7974 post(s)

Mesaj: #1095
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
Prin ordinul Inspectorului General al Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă nr.135515/30.04.2014, s-a modificat O.I.G 135324/IG/09.04.2014, pentru aprobarea Metodologiei cadru de recrutare şi selecţionare a candidaţilor pentru participarea la consursurile de admitere în instituţiile de învăţământ care realizează formarea iniţială a personalului pentru nevoile Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă şi Ministerul Afacerilor Interne, după cum urmează:

Citat:1. La articolul 10 al.(1), litera b) din Metodologia cadru de recrutare şi selecţionare a candidaţilor pentru participarea la consursurile de admitere în instituţiile de învăţământ care realizează formarea iniţială a personalului pentru nevoile Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă şi Ministerul Afacerilor Interne, va avea următorul cuprins:
b) După examinarea generală şi măsurarea indicilor antropometrici, în stuaţia în care înălţimea nu corespunde criteriului minim de 1,60 m pentru femei, respectiv de 1,65 m pentru bărbaţi, fişa se transmite, cu adresă, structurii de resurse umane, iar candidatului nu i se întocmeşte dosar de recrutare;
2. Litera n) din Anexa 2c FIŞĂ DE ÎNSCRIERE LA CONCURSUL DE ADMITERE – CONDIŢII ŞI CRITERII SPECIFICE DE RECRUTARE, se modifică şi va avea următorul cuprins:
n) să aibă înălţimea de minimum 1,65 m bărbaţi şi 1,60 m femeile

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 06-05-2014 02:17 PM de Covalciuc Bogdan.)
06-05-2014 02:16 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
haha Offline
Membru junior
**

Mesaje: 22
Alăturat: Jul 2013
Locatie:
Thanks: 6
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #1096
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
(15-04-2014 04:59 PM)Alexandru F Scris:  sincer este foarte aiurea.... suni la ei imediat dupa ce se face publica inscrierea, nu au habar de nimic, dupa 10 zile se aude *citate* si dupa te poti inscrie doar in 5 zile,( L-V) - in care trb sa depui dosarul, te cheama ei la psih, fa vizita medicala care se elibereaza dupa 2-3 zile ... este un pic ciudat!!! nocomment
(14-04-2014 07:56 PM)Marius-George Iovan Scris:  
(14-04-2014 04:09 PM)Alexandru F Scris:  salut. ma poate ajuta si pe mine cineva cu experienta cum trebuie redactata exact fisa de derogare de inaltime!! ce trebuie sa contina, etc !!! va multumesc

Salut.Azi am fost cu fisa medicala pentru derogare la ochelari si din pacate ii prea tarziu pentru seria din aprile si in legatura cu ceea ce zici tu trebuie sa te prezinti la vizitele medicale si pe urma te vor indruma ei.girofar

eu am vb cu cineva de la ISU si a zis sa vb la IGSU pt derogare....
sa inteleg ca tu te-ai dus sa depui dosarul, dupa ai facut vizita si ???
Nu am facut vizita medicala si dupa am mers la ISU sa imi depun cerere pentru derogare si mi-a venit in timp de o saptamana rezultatul,foarte prost sistemul de organizare anu acesta.
06-05-2014 03:32 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
razvan21ro Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 16
Alăturat: May 2014
Locatie:
Thanks: 2
Given 1 thank(s) in 1 post(s)

Mesaj: #1097
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
Salut!

Locuiesc in Valenii de Munte, foarte aproape de Boldesti. Am fost informat ca inscrierile se fac in Ploiesti pe Rudului langa sediul de pompieri. Maine o sa ma duc acolo sa vad tot ce trebuie. Din cate am citit pe pagina SPZ, psihologicul si medicalul se fac la ei. De asemenea, sunt debusolat si cer o parere de la cei care cunosc mai bine. Unii spun ca examenul medical este asigurat de scoala, altii spun ca trebuie platit din buzunarul nostru si costa undeva la 600 RON. Mi se pare o suma destul de absurda.
09-05-2014 01:18 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #1098
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
slv_alin07 Scris:M-am gandit ca poate voi sunteti mai bine informatii ca noi...daca face-ti parte din sistem si stiti mai multe lucrurii ca noi din afara

Domnule Alin, cu modalitatea asta de exprimare in scris, eu personal nu te-as lasa sa participi la examenul de admitere. Poti sa te superi sau poti sa nu te superi, dar asta e realitatea!

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

09-05-2014 09:42 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
slv_alin07 Offline
Membru junior
**

Mesaje: 33
Alăturat: Jun 2012
Locatie:
Thanks: 2
Given 2 thank(s) in 2 post(s)

Mesaj: #1099
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
(09-05-2014 09:42 AM)Coffeeman Scris:  
slv_alin07 Scris:M-am gandit ca poate voi sunteti mai bine informatii ca noi...daca face-ti parte din sistem si stiti mai multe lucrurii ca noi din afara

Domnule Alin, cu modalitatea asta de exprimare in scris, eu personal nu te-as lasa sa participi la examenul de admitere. Poti sa te superi sau poti sa nu te superi, dar asta e realitatea!
Nu ma supar domnule Coffeman dar te-ai chinuit mult sa scrii corect?ti-a luat vreo doua zile sa imi raspunzi corect si oricum nu esti tu cel care decide asta nu ma intereseaza pararea ta,ai grija data viitoare cand raspunzi sa raspunzi la fel de corect dar mai repede.
Bafta!!!
09-05-2014 11:50 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,620
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6469
Given 19201 thank(s) in 7974 post(s)

Mesaj: #1100
RE: Scoala de Subofiteri Pavel Zaganescu 2014
slv_alin07 Scris:M-am gandit ca poate voi sunteti mai bine informatii ca noi...daca face-ti parte din sistem si stiti mai multe lucrurii ca noi din afara
(09-05-2014 09:42 AM)Coffeeman Scris:  Domnule Alin, cu modalitatea asta de exprimare in scris, eu personal nu te-as lasa sa participi la examenul de admitere. Poti sa te superi sau poti sa nu te superi, dar asta e realitatea!

(09-05-2014 11:50 AM)slv_alin07 Scris:  Nu ma supar domnule Coffeman dar te-ai chinuit mult sa scrii corect?ti-a luat vreo doua zile sa imi raspunzi corect si oricum nu esti tu cel care decide asta nu ma intereseaza pararea ta,ai grija data viitoare cand raspunzi sa raspunzi la fel de corect dar mai repede.
Bafta!!!

Buna ziua @slv_alin07 . Cred ca esti intr-o mare eroare . De ce ? Deoarece @ Coffeman este moderator pe acest forum . Acestea fiind spuse te rog sa citesti (ATENT) aceste articole din regulamentul forumului :
Citat:Administratorii acestui site isi rezerva dreptul de a selecta utilizatorii, in conditiile in care inscrierea pe acest forum si utilizarea lui nu este un drept al utilizatorilor, ci un privilegiu acordat de catre administratori.
Citat:*Este obligatorie utilizarea limbii romane in acest forum, incercand, pe cat posibil, folosirea corecta a acesteia.
Citat:*Respectati deciziile administratorilor si moderatorilor, fara a le comenta pe forum; daca aveti nelamuriri sau considerati ca ati fost nedreptatit, adresati-va administratorilor prin mesaj privat.
Citat:*Respectati efortul depus de echipa administrativa, incercand sa va abtineti de la comentarii inutile privind activitatea acestora. Daca aveti sugestii sau critici postati in rubrica adecvata sau trimiteti mesaj personal celui vizat.
Citat:*Moderatorul este persoana care asigura buna desfasurare a activitatii pe forum, respectarea regulamentului si aplanarea eventualelor neintelegeri.

Daca nu ati citit acest regulament va rugam sa il cititi LINK http://forum.pompierii.info/subiect-cite...-forumului
Un articol foarte important din regulament
Citat:Nici un utilizator nu poate invoca faptul ca nu avea cunostinta de acest regulament, intrucat citirea regulilor care guverneaza acest forum este OBLIGATORIE.

PS La urmatoarea atitudine de acest fel o sa aplicam regulamentul grandpa Multumesc pentru intelegere . O zi buna !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-05-2014 01:03 PM de Covalciuc Bogdan.)
09-05-2014 12:54 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Istoria pompierilor din ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Astăzi 01:33 PM
» Mesaje: 165
» Vizualizări: 212619
ACCIDENTELE RUTIERE si pr...
Ultimul mesaj a fost postat de: Baloo
Astăzi 06:24 AM
» Mesaje: 177
» Vizualizări: 246308
Universul credinței
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompi
Astăzi 06:00 AM
» Mesaje: 162
» Vizualizări: 32979
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 05:25 AM
» Mesaje: 83
» Vizualizări: 130490
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:53 AM
» Mesaje: 41
» Vizualizări: 62094
Activitatea de voluntaria...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Astăzi 04:35 AM
» Mesaje: 18
» Vizualizări: 34707
I.S.U. "Avram Iancu" al J...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
Ieri 07:42 PM
» Mesaje: 353
» Vizualizări: 429308
Requiescat in Pacem
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:42 AM
» Mesaje: 550
» Vizualizări: 751909
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:33 AM
» Mesaje: 29
» Vizualizări: 36600
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
Ieri 07:17 AM
» Mesaje: 542
» Vizualizări: 114954

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro