Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 7 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Petrodava" al Județului Neamț
Autor Mesaj
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #27
RE: I.S.U. "Petrodava" al Judetului Neamt
Citat:Tragedie in familia unui pompier originar din Botosani, ce a murit in conditii suspecte in Belgia. Daniliuc Marcel in varsta de 25 ani, lucra in Piatra Neamt ca pompier la Inspectoratul Judetean pentru Situatii de Urgenta Neamt, fiind originar din Tudora. Joi, familia sa a fost anuntata ca a fost gasit inecat in Belgia, dupa ce doua saptamani nu s-a stiut nimic de el. Acesta lucra de aproximativ doi ani in judetul Neamt, dupa ce initial a facut stagiul de pregatire la Botosani. Familia nu stie exact in ce conditii ar fi murit, asteptand ca trupul neinsufletit sa fie trimis acasa si sa primeasca, eventual, explicatii de la autoritatile belgiene in privinta a ce s-a intamplat.

Sursa: Evenimentul de Botosani

Citat:
MARCEL DANILIUC



Share
103
Botosaneanul Marcel Daniliuc lucra ca sofer de camion, el fiind gasit mort pe o plaja din East Sussex, Anglia, informeaza BBC. "In acest moment nu avem motive sa credem ca moartea lui este suspecta, dar o consideram ca inexplicabila", a declarat inspectorul Andy Harbour.

Potrivit BBC, care citeaza reprezentanti ai politiei, nu sunt indicii ca moartea lui Marcel Daniliuc ar fi survenit in urma unui atac criminal.

Politistii cerceteaza acum ultimele zile de viata ale lui Daniliuc, pentru a stabili imprejurarile in care a decedat. Astfel, botosaneanul a ajuns pe 24 mai la Dover, dupa care si-a condus camionul catre Hastings, locul unde a fost gasit mai apoi.

"Nu stim unde s-a dus in oras, cu cine era sau ce cauta in Hastings. Incercam sa aflam si sa punem cap la cap tot de a facut inainte de a fi gasit. In acest moment nu avem motive sa credem ca moartea lui este suspecta, dar o consideram ca inexplicabila", a declarat inspectorul Andy Harbour.

Politistii au mai spus ca familia lui Daniliuc a fost informata despre cele petrecute.

Marcel Daniliuc avea 25 de ani si era nascut in Tudora, judetul Botosani. El urmase cursurile Liceului "Stefan cel Mare si Sfant" Vorona, absolvind apoi Scoala Militara de subofiteri.

Dupa absolvirea scolii militare a fost repartizat la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Neamt.

In perioada decembrie 2009 - aprilie 2012, Marcel Daniliuc a fost comandant de echipaj la Detasamentul de pompieri Tg. Neamt.

In aprilie 2012 a demisionat si a plecat la munca in Marea Britanie unde, in urma cu cateva zile, a fost gasit decedat pe o plaja. El lucra ca sofer pe un camion.
Am postat stirea aici, deoarece fostul meu coleg lucra la ISUj Neamt. Dupa mascarerile de anul trecut cu reducerile de personal si-a dat demisia.
Mi-a fost coleg de pluton si de dormitor.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-06-2012 01:20 PM de Coffeeman.)
09-06-2012 01:19 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: I.S.U. "Petrodava" al Judetului Neamt - Coffeeman - 09-06-2012 01:19 PM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
01-05-2024 06:36 AM
» Mesaje: 543
» Vizualizări: 118283
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 08:09 PM
» Mesaje: 761
» Vizualizări: 1049645
Rescue Great Day
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:51 PM
» Mesaje: 3
» Vizualizări: 8
Culturism și Fitness
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:35 AM
» Mesaje: 8
» Vizualizări: 53
I.S.U.'Dealul Spirii' Bu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:18 AM
» Mesaje: 525
» Vizualizări: 942697
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
30-04-2024 06:14 AM
» Mesaje: 97
» Vizualizări: 380
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:56 AM
» Mesaje: 36
» Vizualizări: 50635
Școala de Subofițeri de P...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:41 AM
» Mesaje: 1402
» Vizualizări: 1411246
Cagulă pompieri
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
28-04-2024 07:28 PM
» Mesaje: 7
» Vizualizări: 5606
Istoria pompierilor din ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
28-04-2024 01:33 PM
» Mesaje: 165
» Vizualizări: 214182

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro