Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 9 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I.S.U. "Banat" al Județului Timiș
Autor Mesaj
Homefire News Offline
Old firefighter Moderator
*******

Mesaje: 7,153
Alăturat: Nov 2010
Locatie:
Thanks: 7807
Given 7234 thank(s) in 3498 post(s)

Mesaj: #188
RE: I.S.U. "Banat" al Judetului Timis
Flacari inalte de cinci metri pe drumul dintre Lugoj si Buzias
Incendiu puternic, sambata seara, pe drumul care leaga Lugojul de Buzias.O remorca incarcata cu fan a ars


[Imagine: incendiu_lugoj_strada_pandurilor_10_februarie_af.jpg]

Citat:Daca ar durea prostia…

Daca ar durea prostia, oamenii care comenteaza in timp ce filmeaza cum arde o capita de fan in mijlocul satului s-ar tavali pe jos in chinuri groaznice. Nu poti sa nu iti dai palme cand auzi ce pot comenta acesti oameni, care cel mai probabil ca sunt neamuri cu soferul tractorului care a luat foc, alaturi de fanul pe care il transporta, pentru ca „cineva a aruncat o tigara in fan”, dar mai probabil pentru ca tractorul vechi si vai de el a facut scantei si apoi au iesit flacari.

Sa comentam putin ce zic doamnele si domnii de pe fundal. Una zice catre pompieri sa lase sa arda paiele, ca isi aduc slanina, dupa care un nene zice ca de la Buzias la Sinersig, unde a avut loc interventia pompierilor, faci cinci minute. Da, poate cu un Bugatti, nu cu masina de pompieri care e si ea vai de ea de veche si ruginita. Ca asta e Romania si astea ne sunt dotarile, dar doamna de unde sa stie asa ceva, ea behaie si face scandal ca asa se face la sat, ce conteaza ca nici cei mai tari pompieri din lume nu mai aveau cum sa salveze fanul, ea sa se faca auzita.

Dupa aceasta scena, si firele fac scantei, dupa care un nene ii zice doamnei cu gura mare ca ar arunca-o pe fire. Si eu as si facut la fel nenea, ca nu ii mai tacea gura la doamna aia, parca ea era comandantul pompierilor. Fericita ca pompierii dau cum a zis ea cu apa, adica dinspre marginea drumului spre foc, nu invers, femeia ii felicita si le spune ca e bucuroasa ca nu sunt prosti. Dar tot nu era bine, asa ca doamna continua sa urle la salvatori sa dea de deasupra pe foc, frate!

Daca eram eu pompier, o aruncam pe doamna in fo… nu, sa incerc din nou. Take 2. Daca eram eu pompier, o invitam pe doamna sa se imbrace in costum, sa vina pe 40 de grade la interventie, sa ia furtunul si sa isi stinga focul singura, ca cel mai sigur era tractorul ei sau al barbatului ei, altfel nu vad de ce s-ar exterioriza asa. In alta ordine de idei, daca ar durea prostia, am vedea in acest clip cel putin o combustie spontana, a doamnei, care ar exploda de durere, fara sa mai poata fi salvata de cineva.
SURSA : http://www.lugojeanul.ro/




"Foc . O stivă de replici uscate, plus cuvântul scânteie."
20-07-2015 06:03 AM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
I.S.U. "Banat" al Județului Timiș - Doru - 26-08-2010, 10:18 AM
RE: I.S.U. "Banat" al Judetului Timis - Homefire News - 20-07-2015 06:03 AM

Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
I.S.U. "Semenic" al Judet...
Ultimul mesaj a fost postat de: tizlander
Astăzi 03:29 AM
» Mesaje: 101
» Vizualizări: 151838
I.S.U. "Delta" al Județul...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier tălpaș
Ieri 07:40 PM
» Mesaje: 152
» Vizualizări: 206731
Prietenii pompierilor...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
17-05-2024 08:31 PM
» Mesaje: 131
» Vizualizări: 159652
S.V.S.U. Voluntari / jud....
Ultimul mesaj a fost postat de: Tablagiu
17-05-2024 06:54 PM
» Mesaje: 5
» Vizualizări: 9991
Concurs - ”Scări”
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
17-05-2024 06:57 AM
» Mesaje: 22
» Vizualizări: 117
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-05-2024 08:18 PM
» Mesaje: 762
» Vizualizări: 1059191
Campionatul de tir al MAI
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-05-2024 06:29 AM
» Mesaje: 5
» Vizualizări: 15
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-05-2024 06:18 AM
» Mesaje: 100
» Vizualizări: 402
I.S.U. "Someș" al Județul...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
16-05-2024 06:06 AM
» Mesaje: 128
» Vizualizări: 169380
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Pompier paramedic
15-05-2024 08:35 PM
» Mesaje: 125
» Vizualizări: 180795

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro