Acest forum foloseste cookies
Acest site foloseste cookies pentru a personaliza continutul si publicitatea, pentru a analiza traficul si pentru a oferi optiuni social media. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

pompieri


Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 35 voturi - 4.89 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești.
Autor Mesaj
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,627
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6476
Given 19207 thank(s) in 7980 post(s)

Mesaj: #181
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Academia de Poliţie - Reţeaua Socială - Platforma Natională de Comunicare şi P.R. AcademiaDePolitie.ORG.
[Imagine: Stema-modificata.gif]
Pompierii Români pe academiadepolitie.org
Comunitatea Şcolii de subofiţeri pompieri si protecţie civilă "Pavel Zagănescu" Boldeşti pe academiadepolitie.org
Succes şi ..."Audacio et Devotio " aplause

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-05-2011 02:39 PM de Covalciuc Bogdan.)
20-05-2011 02:18 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Fost Elev
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #182
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Regulamen Scris:*Este obligatorie utilizarea limbii romane in acest forum, incercand, pe cat posibil, folosirea corecta a acesteia.

*Se interzice folosirea limbajului tip messenger.
Sanctiune: 1 punct de avertizare

Acum va intreb eu pe dumneavoastra domnilor, ati citit careva regulamentul forum-ului? pentru ca vreti sa intrati intr-o institutie militara de invatamant.
Ca fost elev al scolii, pot sa spun ca nu va va fi usor, daca va veti comporta asa.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 22-05-2011 06:17 PM de Coffeeman.)
20-05-2011 02:36 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Fost Elev
{myadvertisements[zone_3]}
AlexStiffler Offline
Membru junior
**

Mesaje: 27
Alăturat: Oct 2010
Locatie:
Thanks: 1
Given 13 thank(s) in 6 post(s)

Mesaj: #183
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Vad ca multi dintre dumneavoastra sunteti interesati de aceasta scoala . Ca absolvent al promotiei 2011 nu pot sa va zic decat un singur lucru: daca nu va place aceasta meserie nu dati examen. Mai devreme sau mai tarziu va veti satura de acest sistem . Plus ca acesti 2 ani de boldesti nu pot fi facuti daca nu exista aceasta motivatie sufleteasca . Banii din ce in ce mai putin , programul din ce in ce mai nesigur, singura multumire este ca faci ceea ce iti place si te numesti salvator !
Oricum va urez mult succes tuturor candidatilor !

Lucrurile importante sunt intotdeauna simple !
20-05-2011 05:32 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Coffeeman
{myadvertisements[zone_3]}
tutzin Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 4
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 0
Given 1 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #184
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
daca am fost respins la prima verificare medicala, pt ca sunt prea slab....pt face cerere de dispensa? pana la examen poate recuperez kilogramele....
cui adresez cererea de dispensa?
21-05-2011 05:10 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: Fost Elev
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #185
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Cred ca toate astfel de derogari trebuie sa ajunga cumva prin fata sefului CMJ al MAI si mai departe la IGSU.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

21-05-2011 07:48 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Iulian Offline
Membru junior
**

Mesaje: 22
Alăturat: Apr 2011
Locatie:
Thanks: 20
Given 3 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #186
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
Pe timpu scolarizati la Scoala de Subofieri Pavel Zaganescu,se fac materile(matematica,algebra si fizica)?!

dream as if you'll live forever, live as if you'll die today grandpa
23-05-2011 01:59 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
robert93 Offline
Utilizator nou
*

Mesaje: 2
Alăturat: May 2011
Locatie:
Thanks: 1
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Mesaj: #187
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
si eu sunt interesat sa devin pompier. deocamdata sunt in clasa 11. as vrea sa stiu de la cei care au facut o facultate, o scoala de pompieri, cum se intra??? adica ma intereseaza daca trebuie sa dai ceva bani la aia mai mari (cum am mai auzit eu ca se intampla la politie). mai pe scurt: se da mita???

fiti sinceri Smile
26-05-2011 01:10 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Covalciuc Bogdan Offline
Administrator
********

Mesaje: 14,627
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 6476
Given 19207 thank(s) in 7980 post(s)

Mesaj: #188
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(26-05-2011 01:10 PM)robert93 Scris:  si eu sunt interesat sa devin pompier. deocamdata sunt in clasa 11. as vrea sa stiu de la cei care au facut o facultate, o scoala de pompieri, cum se intra??? adica ma intereseaza daca trebuie sa dai ceva bani la aia mai mari (cum am mai auzit eu ca se intampla la politie). mai pe scurt: se da mita???

fiti sinceri Smile
Sa fim sinceri ?!..adica ? Prietene , institutia pompierilor este o institutie serioasa ! Raspunsul este NU ! Uitate pe forum si vezi daca am dreptate ! Si chiar daca ar fi invers ... noi cei din interiorul institutiei nu mai acceptam astfel de colegi !Sa auzim numai de bine si ...pune burta pe carte , lasa zvonurile de pe la colturi !

"Audacia Et Devotio"
Cutezanță, îndrăzneală, curaj şi devotament.
26-05-2011 01:43 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Coffeeman Offline
Enforcer
*******

Mesaje: 1,356
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 783
Given 867 thank(s) in 248 post(s)

Mesaj: #189
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
@robert93: Prietene, desi sincer nu prea te cred ca esti in clasa a 11a si vrei sa ajungi pompier, mai degraba cred ca esti altceva, care cauta nod in papura, raspunsul este acelasi..NU! Daca vrei sa incerci, inseamna ca nu vrei sa ajungi un salvator ci poate doar cu dosar penal si dupa gratii, asa ca pune-ti ordine in ganduri si nu mai asculta de zvonaci.

CCPhotography-500px-
Per aspera ad astra

26-05-2011 02:10 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
{myadvertisements[zone_3]}
Pompier tălpaș Offline
Super Moderator
*******

Mesaje: 657
Alăturat: Aug 2010
Locatie:
Thanks: 2881
Given 1399 thank(s) in 192 post(s)

Mesaj: #190
RE: Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti.
(26-05-2011 01:10 PM)robert93 Scris:  si eu sunt interesat sa devin pompier. deocamdata sunt in clasa 11. as vrea sa stiu de la cei care au facut o facultate, o scoala de pompieri, cum se intra??? adica ma intereseaza daca trebuie sa dai ceva bani la aia mai mari (cum am mai auzit eu ca se intampla la politie). mai pe scurt: se da mita???

fiti sinceri Smile

Pentru a devenii absolvent al Şcolii de Subofiţeri Pompieri si Protecţie Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldeşti / Facultatea de pompieri din cadrul Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza" trebuie să susţineţi un examen de admitere . Apropos, până a susţine examenul de admitere la instituţiile menţionate mai sus, mai aveţi de promovat un examen şi anume examenul de bacalaureat. În privinţa banilor( mită) sunt doar zvonuri care sunt în circulaţie de ani buni. Sfatul meu în privinţa banilor, este sa îi strangeţi pentru dumneavoastra ( sugestie - faceţi cinste prietenilor şi rudelor când aţi luat examenul de admitere ). Spor la invăţat !
sinceritatatea mea ...@pompier_talpas

“Lupta împotriva incendiilor este o ştiinţă care nu se schimbă niciodată. Lucruri care se schimbă sunt utilajele, aparatele,uneltele.“
26-05-2011 02:18 PM
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Thanks given by: superman , Karin , robert93
{myadvertisements[zone_3]}
Postează răspuns 


Săritură forum:



Bine ai venit, Vizitator!
Trebuie să vă înregistraţi înainte să postaţi aici.


  

Parolă
  





Ultimele subiecte
Salvatorii de lângă noi ...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
Astăzi 07:02 AM
» Mesaje: 46
» Vizualizări: 87258
Competiţia Naţională de D...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
01-05-2024 06:36 AM
» Mesaje: 543
» Vizualizări: 118346
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 08:09 PM
» Mesaje: 761
» Vizualizări: 1049837
Rescue Great Day
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:51 PM
» Mesaje: 3
» Vizualizări: 8
Culturism și Fitness
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:35 AM
» Mesaje: 8
» Vizualizări: 53
I.S.U.'Dealul Spirii' Bu...
Ultimul mesaj a fost postat de: Homefire News
30-04-2024 07:18 AM
» Mesaje: 525
» Vizualizări: 943275
Cupa A.S.P.R. la minifotb...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
30-04-2024 06:14 AM
» Mesaje: 97
» Vizualizări: 380
Serviciul Mobil de Urgenț...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:56 AM
» Mesaje: 36
» Vizualizări: 50648
Școala de Subofițeri de P...
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
29-04-2024 06:41 AM
» Mesaje: 1402
» Vizualizări: 1411433
Cagulă pompieri
Ultimul mesaj a fost postat de: Covalciuc Bogdan
28-04-2024 07:28 PM
» Mesaje: 7
» Vizualizări: 5611

Sustinem
semperfidelis.ro
agendapompierului.ro